Na Sardynii transport kokainy został zrzucony z samolotu

W kokpicie małego samolotu, fot. LA Times

Na Sardynii transport kokainy spadł z nieba - informuje czwartkowa włoska prasa. Karabinierzy aresztowali 28-letniego pilota, niebudzącego żadnych podejrzeń instruktora lotnictwa, który zrzucił z samolotu worek z narkotykami wartości ponad 8 milionów euro.

Prasa zauważa, że młody pilot posłużył się metodą przemytu narkotyków powszechnie stosowaną w Ameryce Południowej, polegającą na zrzucaniu ich z małych samolotów turystycznych tak, by na ziemi odebrali je handlarze.

Do zdarzenia tego doszło na wiosnę w małej osadzie koło Campidano w południowo-zachodniej Sardynii. Mieszkańców okolicy zaalarmował nisko latający nad dachami ich domów mały samolot. Wezwani karabinierzy znaleźli na dachu jednego z budynków duży worek, a w nim paczki czystej kokainy; łącznie 8,5 kilograma o czarnorynkowej wartości ponad 8 milionów euro. Rozpoczęło się wtedy poszukiwanie pilota maszyny.

Jak ustalono, pilot - zawodowy instruktor - zdążył wyjechać za granicę. Został aresztowany w środę zaraz po tym, gdy powrócił do Włoch. Usłyszał zarzut przemytu narkotyków.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus