Wicepremier Jarosław Gowin w PWSZ w Chełmie

Wicepremier Jarosław Gowin w PWSZ w Chełmie (fot. PWSZ Chełm)

Wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego odwiedził Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie. Podczas spotkania została podpisana umowa, dotycząca budowy pasa betonowego. Uczelnia otrzymała dotację w wysokości ponad 16 mln złotych.

Wicepremier spotkał się ze studentami oraz pracownikami PWSZ w Chełmie i zaprezentował dalsze plany rozwoju uczelni wyższych, a w szczególności Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Po konferencji prasowej z przedstawicielami lokalnych mediów, udał się do Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie, w Depułtyczach Królewskich, aby zobaczyć miejsce planowanej inwestycji – budowy pasa betonowego.

 
Podpisanie umowy dotyczącej budowy pasa betonowego (fot. PWSZ Chełm)

Pas, który ma powstać na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, ma mieć długość 1020m i szerokości 30m. Jest on niezbędny do pełnego funkcjonowania Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie i lotniska. Przede wszystkim umożliwi wykonywanie lotów nocnych i ubezpieczonych w nowej formule oraz lądowanie większych maszyn lotniczych m.in. małych statków pasażerskich.

 
Wicepremier Jarosław Gowin w Centrum Lotniczym PWSZ w Chełmie (fot. PWSZ Chełm)

Zgoda na budowę pasa betonowego, to także początek realizacji dużo większego projektu, który zakłada m.in. budowę specjalnego hangaru, gdzie będzie możliwość komercyjnego przeprowadzania remontów oraz napraw niemalże wszystkich rodzajów samolotów.

Źródło: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
comments powered by Disqus