Koniec prac budowlanych na lotnisku PWSZ w Chełmie coraz bliżej

Prace budowlane na lotnisku PWSZ w Chełmie (fot. PWSZ Chełm)

Nie ustają intensywne prace budowlane na uczelnianym lotnisku Akademickiego Portu Lotniczego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Obecnie układane są kolejne warstwy podłoża pod asfalt na powstających drogach kołowania Alfa, Charlie, Delta oraz zjazdu w drogę nieutwardzoną Golf II, będących częścią projektu modernizacji terenu lotniska pod nazwą Budowa sztucznej drogi startowej na lotnisku PWSZ w Depułtyczach Królewskich.

Rektor oraz kanclerz PWSZ w Chełmie na bieżąco monitorują przebieg budowy.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Dokładamy wszelkich starań, by ukończone zostały w założonym terminie. Obecnie studenci odbywają szkolenia na lotnisku w Radawcu, ale już od nowego Roku Akademickiego 2021/2022 będą mogli ponownie szkolić się w Centrum Lotniczym w Depułtyczach Królewskich – zapewnił Rektor, prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Nowa infrastruktura lotnicza wydłuży czas korzystania z lotniska nawet do 70 procent dni w roku, a także umożliwi lądowanie większych maszyn. Dzięki utwardzonej drodze startowej będzie można wykonywać operacje na samolotach z chowanym podwoziem, które jak wiemy, są bardzo czułe na nierówności. To pozwoliłoby zwiększyć liczbę studentów aż o połowę.

Źródło: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
comments powered by Disqus