Zimowa eksploatacja samolotów i śmigłowców – szkolenie

Zimowa eksploatacja samolotu (fot. Ośrodek Szkolenia Lotniczego AZL)

Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej zaprasza na coroczne szkolenie dotyczące problematyki eksploatacji statków powietrznych w warunkach jesiennych i zimowych.

Podczas szkolenia poruszone będą tematy dotyczące kwestii sprawności zespołów napędowych, paliw lotniczych, meteorologii oraz specyfiki latania w bardziej nieprzewidywalnych warunkach atmosferycznych.

Latanie w warunkach zimowych stawia przed pilotami wiele wyzwań. O meteorologii będzie mówił Piotr Szewczak – absolwent Uniwersytetu Poznańskiego kierunku Hydrometeorologia i Klimatologia – ukończył w 2006 roku. Od 2007 roku pracownik IMiGW w Poznaniu – synoptyk i synoptyk lotniczy.  Dodatkowo od pięciu lat Kierownik Biura Prognoz IMiGW-PIB w Poznaniu. Z racji profesji wielokrotnie zabezpieczał meteorologicznie imprezy lotnicze, zawody szybowcowe, ćwiczenia NATO. Wykładowca Meteorologii na Politechnice w Poznaniu. Autor ksiązki "Meteorologia dla pilota samolotowego" i kilku skryptów z meteorologii m.in dla Ośrodka Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Podczas spotkania piloci dowiedzą się, jak przygotować się do eksploatacji statków powietrznych w tej porze roku. Porad udzieli Jacek Draganik – absolwent Wydziału Mechatroniki na Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, kierunku: Systemy Avioniczne samolotów i śmigłowców. Od marca 1995 r.  mechanik samolotowy, śmigłowcowy w Aeroklubie w Przylepie, a od 1998 r. Ekspert działu techniki lotniczej. Wykonywał loty jako Operator powietrznych systemów obserwacyjnych czyli analiza obrazu z powietrznych systemów obserwacyjnych podczas lotów kontrolnych granicy RP. Pilot szybowcowy, balonowy i samolotowy.

W tym roku gospodarzem szkolenia jest Uniwersytet Zielonogórski. Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2019 r. w godz. 11:00 – 13:00, w sali wykładowej 213 w budynku A8 przy ul. Szafrana 4.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Ziemi Lubuskiej
comments powered by Disqus