Zawody Modeli Latających F1N w Zielonce rozegrane

W niedzielę 13 marca Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce gościł reprezentantów trzynastu modelarni, którzy przyjechali rywalizować o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka w Zawodach Modeli Latających F1N w ramach Pucharu Polski. Gośćmi  Zawodów byli przedstawiciele Aeroklubu Warszawskiego – patrona wydarzenia.

Łącznie do rywalizacji stanęło 85 zawodników. W klasyfikacji młodzików pierwsze miejsce zdobył Hubert Truchan z OSiR-u Suwałki. W klasyfikacji juniorów młodszych wszystkie miejsca na podium zajęli modelarze z UKS „Jedynka” w Hrubieszowie. Na miejscu pierwszym w tej kategorii uplasował się Patryk Bajer. Klasyfikację medalową juniorów starszych również zdominował Hrubieszów. Na najwyższym stopniu podium stanął  Piotr Wielosz-Hałasa.

W kategorii seniorów bezapelacyjnym zwycięzcą był Sławomir Truchan z OSiR Suwałki, który w jednej z prób wynikiem 49,8 s. pobił rekord Polski z 2015 roku.

Spośród zawodników z Zielonki najlepszy wynik osiągnął Kamil Szostek zajmując drugie miejsce w kategorii młodzików oraz Leon Czajka zwyciężając w kategorii OPEN.

Nagrody zwycięzcom wręczył Burmistrz Miasta Zielonka Grzegorz Dudzik oraz Prezes Zarządu Aeroklubu Warszawskiego Rafał Woźnicki. Dla zdobywców pierwszych miejsc Aeroklub Warszawski  ufundował nagrodę specjalną – loty szybowcem.

Gratulujemy wyników i do zobaczenia za rok!