Przejdź do treści
Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze "Ikar"
Źródło artykułu

Piknik lotniczy w Czeluśnicy pod Jasłem

Mieszkańcy Czeluśnicy i okolicznych miejscowości bawili się w niedzielę na II Pikniku Lotniczym. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na utworzenie klubu młodzików LKS Czeluśnica.

Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu.
Do Kazimierza Kozickiego, mieszkańca Czeluśnicy, znanego w okolicy działacza społecznego, także myśliwego przyszedł Józef Źrebiec z Jasielskiego Stowarzyszenia Lotniczego IKAR z prośbą o pomoc w wybudowaniu tutaj lądowiska dla ultra lekkich samolotów.Utworzenie lądowiska zajęło zaledwie 2 tygodnie.

Organizatorzy, Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze IKAR i LKS Czeluśnica przygotowali na niedzielne popołudnie wiele atrakcji. Były m.in. pokazy akrobacyjne samolotów, modeli samolotowych, motolotni, skoków spadochronowych, gry i zabawy dla dzieci. Do Czeluśnicy zawitali też jasielscy Ułani na koniach.

Komunikacja wymaga przemieszczania się w krótkim czasie i być może ktoś zobaczy walory tego pięknego krajobrazu, tych pięknych miejscowości, które się tutaj znajdują. Zainwestuje w postaci budowy zakładu pracy, polepszy byt mieszkańcom, dając pracę, dając godziwe zarobki i tym sposobem nasza gmina może się rozwijać – nie kryje zadowolenia Kazimierz Kozicki.

Lądowisko w Czeluśnicy już stało się głośne. Piloci, którzy przybyli na ten piknik wyrażali swoje zadowolenie i aprobatę dla pomysłu powstania lądowiska w takim miejscu.

Źródłowy tekst artykułu na stronie nowiny24.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony