Szybowcowy Mistrz Świata sportowcem roku 2018 w konkursie Nasze Igrzyska

Sebastian Kawa sportowcem roku 2018 (fot. Nasze Igrzyska/FB)

Zakończył się plebiscyt podsumowujący największe sukcesy sportowe polskich zawodników w ubiegłym roku. Na Nasze Igrzyska i stronie pomocniczej Nasze Igrzyska – sportowiec roku można było głosować na reprezentanta, który odniósł największy sukces sportowy, nie medialny tylko i wyłącznie sportowy, a więc miarą sukcesu był tutaj wynik, który nas zachwycił, a nie rozgłos medialny.

Do konkursu zostało nominowanych 10 sportowców wybranych przez kibiców w całorocznym głosowaniu na Nasi medaliści – nominacje 2018 oraz dodatkowo 11 sportowców zostało nominowanych przez "Nasze Igrzyska" według ilości i jakości zdobytych medali, biorąc pod uwagę również, który jest to medal w karierze. Przez cały miesiąc kibice wszystkich sportów mogli oddawać swoje głosy.

Ostatecznie zdecydowanie najwięcej otrzymał ich Sebastian Kawa – trzykrotny mistrz świata w szybownictwie. Wybór okazał się jak najbardziej zasłużony, ponieważ żaden nasz reprezentant spośród wszystkich sportów nie zdobył w takiej ilości wszystkich złotych medali jakie można było zdobyć w najwyższej rangi imprezach w 2018 roku.

Wyczyn naszego szybownika jest o tyle niewiarygodny, że został osiągnięty w trzech różnych od siebie zawodach i w trzech różnych konkurencjach, w tym przypadku klasach szybowcowych. Sebastian Kawa zdobył w 2018 roku czwarty tytuł mistrza świata w wyścigach szybowcowych FAI World Sailplane Grand Prix oraz obronił tytuł mistrza świata z 2017 roku w klasie 15-metrowej, a także wywalczył złoty medal na mistrzostwach świata w klasie 20-metrowej.

Gratulujemy !

Źródło: Nasze Igrzyska
comments powered by Disqus