Przejdź do treści
Funkcjonariusz GIS wyprowadza z pokładu samolotu pasażera (fot. nadwislanski.strazgraniczna.pl)
Źródło artykułu

Powinien dwa razy pomyśleć zanim wsiądzie do samolotu

W ostatni weekend funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Warszawa-Okęcie dwukrotnie podejmowali interwencje wobec awanturujących się podróżnych. Niestety, w jednym z tych przypadków przyczyną podjęcia czynności interwencyjnych było upojenie alkoholowe pasażera.

46-letni mieszkaniec Warszawy swoją wakacyjną podróż z Egiptu zakończył w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych oraz przyjęciem czterech mandatów za złamanie przepisów art. art. 210 ust. 1 pkt 9 art. 210 ust. 1 pkt 5a ustawy prawo lotnicze oraz art. 140 i 1412 kodeksu wykroczeń.

Mężczyzna podróżujący z egipskiego Marsa Alam, według zeznań załogi samolotu i pasażerów rejsu nie wykonywał poleceń personelu, zachowywał się agresywnie, obrażał wszystkich używając przy tym wulgaryzmów i plując na pasażerów. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna jest pod wpływem upojenia alkoholowego. Dlatego po wylądowaniu samolotu na płycie Lotniska Chopina zostali wezwani funkcjonariusze Grupy Interwencji Specjalnych PSG Warszawa-Okęcie.

Pomimo, że krewki pasażer opuścił dobrowolnie pokład samolotu, to w pomieszczeniach służbowych, do których został doprowadzony pod eskortą, zaczął istny popis agresji – rzucając przedmiotami, rozbierając się do naga, a nawet oddając mocz w pomieszczeniach lotniska. Wobec niego zostały użyte środki przymusu bezpośredniego. Po incydencie przekazano go Straży Miejskiej w celu przewiezienia do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych.

Po wytrzeźwieniu 46-latek usłyszał zarzuty z czterech paragrafów, za które zostały nałożone na niego mandaty karne w wysokości kilkuset złotych. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do zarzucanych czynów. Oświadczył, że przyczyną jego karygodnego zachowania spowodowanego nadużyciem alkoholu był lęk przed lataniem samolotem.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony