Unikatowy album w zbiorach Muzeum Sił Powietrznych

Unikatowy album w zbiorach Muzeum Sił Powietrznych (fot. muzeumsp.pl)

Wielkanocny Zajączek zawitał 29 marcabr. do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Ambasador dęblińskiej placówki – Andrzej Królikowski – przekazał do muzealnych zbiorów unikatowy egzemplarz debiutanckiej płyty zespołu Breakout „Na drugim brzegu tęczy” (Polskie Nagrania 1969).

Naklejka (label) na pierwszej stronie winylu (’33) zawiera dedykację z okazji awansu dla generała brygady pilota Józefa Kowalskiego – komendanta Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie, od kierownictwa Zakładów Pronit z Pionek.

Oficerska Szkoła Lotnicza pod kierownictwem generała brygady pilota Józefa Kowalskiego przekształciła się w 1968 w Wyższą Oficerską Szkołę Lotniczą im. Jana Krasickiego. Na terenie szkoły zostały zbudowane nowoczesne obiekty lotniskowe i szkoleniowe, osiedla mieszkaniowe oraz ośrodki rekreacyjno-sportowe i kulturalne. Dzięki jego staraniom przy WOSL utworzono filię Wydziału Pedagogicznego UMSC, co przyczyniło się do podwyższenia kwalifikacji zawodowych kadry dydaktycznej i instruktorskiej.

Unikatowa płyta została odkryta przez Pana Andrzeja podczas porządkowania niedawno zakupionych egzemplarzy do swojej kolekcji winyli.

Muzeum Sił Powietrznych bardzo dziękuje za ten dar. Przekazany egzemplarz zostanie zaprezentowany na ekspozycji okolicznościowej z okazji 10-lecia Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Źródło: Muzeum Sił Powietrznych
comments powered by Disqus