Krakowskie Zawody Modeli Balonów na ogrzane powietrze

Krakowskie Zawody Modeli Balonów na ogrzane powietrze (fot. 19kldh.pl)

Balony na ogrzane powietrze – małe i duże – będzie można zobaczyć w Muzeum Lotnictwa Polskiego podczas Krakowskich Zawodów Modeli Balonów na ogrzane powietrze, które zorganizowane zostały z okazji z 235 rocznicy pierwszego startu balonu w Krakowie oraz 100 rocznicy powstania wojsk balonowych w Polsce. Zawody rozgrywane będą równolegle jako 50. Harcerskie Zawody Modeli Balonów n.o.p.

Wśród atrakcji m.in. prezentacja naziemna i pokaz statyczny jednego z najstarszych polskich balonów na ogrzane powietrze oraz „Spotkanie przy samolocie” z Janem Hoffmannem.

Impreza odbędzie się 24 marca 2019 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Początek o godz. 9:30.

Zawody są rozgrywane wg przepisów Aeroklubu Polskiego. Regulamin zawodów TUTAJ.

Osoby zainteresowane samodzielną budową modelu balonu, uczestnictwem w zawodach lub tylko w działaniach towarzyszących zapraszamy na stronę internetową www.19kldh.pl

Do udziału w imprezie wymagane jest nabycie biletów wstępu do Muzeum Lotnictwa Polskiego (wg cennika MLP >>> LINK). Impreza dostępna jest także dla wszystkich innych osób zwiedzających wówczas Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Szczegółowe informacje (m.in. o bezpłatnym instruktażu) można uzyskać np. telefonicznie: 519-160-185 lub e-mailem: poczta19kldh@onet.pl

Harmonogram imprezy:
9.30-9.50 – Rozpoczęcie – początek rejestracji zawodników zawodów modeli balonów
10.00-11.30 – otwarta kolejka startowa zawodów modeli balonów nop.
11.40 – ogłoszenie wyników zawodów modeli balonów
12.00-13.00 – prezentacja naziemna i pokaz statyczny jednego z najstarszych polskich balonów nop (uzależnione od sprzyjających prognoz meteo)

Partnerami w organizacji imprezy są Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Harcerski Klub Balonowy przy udziale sekcji modelarskiej MTSR SOWINIEC, Harcerskiego Klubu Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego oraz Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza”.

Więcej informacji na stronie www.19kldh.pl oraz na stronie wydarzenia.

A tak było podczas zeszłorocznych zawodów:

Źródło: Muzeum Lotnictwa Polskiego
comments powered by Disqus