Przejdź do treści
Źródło artykułu

Multimedialne centrum edukacyjno-rozrywkowe atrakcją lotniska w Radomiu

Na lotnisku w Radomiu uruchomione zostało multimedialne centrum edukacyjno-rozrywkowe poświęcone lotnictwu i kosmosowi. Ma ono stanowić atrakcję zarówno dla rodzin z dziećmi oczekujących na wylot z Radomia, jak i dla wycieczek szkolnych, a także uczestników kolonii czy zimowisk.

Flyport by Baltona to połączenie wystawy oraz centrum edukacyjnego i rozrywki. Jak poinformowali jego organizatorzy, znajduje się ono w strefie ogólnodostępnej terminala Lotniska Warszawa-Radom. Za jego stworzenie odpowiada polska firma Baltona, która od wielu lat współpracuje m.in. z regionalnymi portami lotniczymi.

Na powierzchni blisko tysiąca metrów kwadratowych przygotowano kilkadziesiąt ekspozycji. Każda z nich dotyczy innego aspektu związanego z historią i osiągnięciami lotnictwa oraz podbojem kosmosu. "Zwiedzający mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat początków lotów człowieka w przestworzach, funkcjonowania lotnisk i ruchu lotniczego oraz dowiedzieć się, jakie wyzwania stoją przed ludzkością w przestrzeni kosmicznej teraz i w niedalekiej przyszłości" – poinformował w komunikacie zespół prasowy Flyport by Baltona.

W całej przestrzeni hali lotniska widoczne jest "drzewo multimedialne", które może stanowić tło do pamiątkowych zdjęć. Na ekranach LED wyświetlane są też treści edukacyjne i promocyjne. Jest również strefa relaksu i fotobudka z silnikiem i włączonym nawiewem imitującym działanie wiatru. Najmłodsze dzieci pod opieką opiekunów mogą spędzać czas w Parku Zabaw.

W sierpniu Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło ponad 21 tys. osób. W tegorocznym sezonie letnim z Radomia pasażerowie mogą podróżować na sześciu trasach - regularnych i czarterowych – do Rzymu, Tirany, Prewezy, Antalyi, Larnaki i Podgoricy. Rejsy obsługiwane są przez: PLL LOT, Wizz Air, Enter Air oraz Air Montenegro. Bilety można kupić zarówno u przewoźników, jak i w biurach podróży: ITAKA, Tui, Coral Travel, Rego-Bis, Grecos i Greckie Podróże.

Port lotniczy w Radomiu rozpoczął działalność w maju 2014 r. Przez krótki czas loty z tego miasta odbywały się m.in. do Rygi, Berlina, Wrocławia i Lwowa. Było to jedyne lotnisko użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego. Miasto zainwestowało w jego utworzenie ponad 100 mln zł.

Po ogłoszeniu przez sąd w 2018 r. upadłości prowadzącej lotnisko miejskiej spółki Port Lotniczy Radom, lotnisko kupiły Polskie Porty Lotnicze i wybudowały je prawie od nowa. Pierwszy lot z nowego portu odbył się pod koniec kwietnia ub. roku. (PAP)

ilp/ malk/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony