Wizyta premiera i ministra obrony narodowej w 25. BKPow

Wizyta premiera i ministra obrony narodowej w 25. BKPow, fot. st. chor. Grzegorz Litwin

"Kilka dni temu podjęliśmy decyzję, która rozpoczyna akcję powrotu z Afganistanu. Po latach polscy żołnierze wracają z pełną świadomością, że misja afgańska była misją na rzecz obrony naszej ojczyzny. (...) Polacy są z was naprawdę dumni" - powiedział premier Donald Tusk na spotkaniu z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Podczas wizyty w Nowym Glinniku premierowi towarzyszył minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. 

W czasie spotkania premier Donald Tusk podziękował wszystkim żołnierzom za ich służbę pełnioną w kraju i poza granicami. Szczególnie - za udział w ostatniej dużej sojuszniczej misji w Afganistanie. "Wasza odwaga i obecność tam w Afganistanie i na innych misjach nie były daremne. (...) To nie tylko wzmocnienie współpracy i coraz większe uznanie. (...) Umiejętności sprawdzone w warunkach bojowych to przede wszystkim pewność polskiego wojska, że umie podjąć najcięższe zadania" - powiedział premier.

Zwracając się do żołnierzy i dowódców premier podkreślił, że zdobyte doświadczenia muszą zostać dobrze wykorzystane. "Chcemy, aby ten opłacony boleśnie wielki kapitał doświadczenia służył nam i naszym sojusznikom wszędzie tam i zawsze wtedy, gdzie taka potrzeba będzie istniała. (...) Doceniamy sojusznicze traktaty, ale wiemy że jeśli sami sobie nie pomożemy, to nikt skutecznie nas nie obroni. I dlatego będziemy dbali o to, żeby nasze wojsko było najnowocześniejsze" - dodał na zakończenie premier Tusk. 

Podczas wizyty w jednostce premier Donald Tusk i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak obejrzeli pokaz wyposażenia i wyszkolenia żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Wydział Prasowy DWL

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej
comments powered by Disqus