XVI Międzynarodowy Festiwal Modelarski w Bytomiu

Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom - model samolotu (fot. Joachim Makowski)

Ta impreza to prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów modelarstwa, ale także wszystkich tych, którzy na co dzień  nie mają styczności z tego rodzaju hobby. Zapraszamy modelarzy na jedną z największych imprez modelarskich w Polsce – XVI Międzynarodowy Festiwal Modelarski w Bytomiu, który odbędzie się w dniach 14 – 15 marca 2020 r. w Bytomiu, w Hali Sportowej „Na Skarpie”, przy ul. Frycza Modrzewskiego 5a.

Organizatorem imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu oraz Uczniowski Klub Sportowy „Karb”, zaś patronat na festiwalem objął Prezydent Miasta Bytomia, Mariusz Wołosz. Bytomski festiwal znajduje stałe miejsce w kalendarzach czołowych środowisk modelarskich nie tylko naszego kraju.

Festiwal ma charakter otwarty. Zapraszamy do udziału modelarzy indywidualnych oraz zrzeszonych w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granica. Do oceny przyjmowane będą wyłącznie modele redukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego (polistyren, żywice poliuretanowe itd.) oraz z metalu (zestawy fototrawione, odlewy itd. – do samodzielnego montażu). W festiwalu może uczestniczyć modelarz z maksymalnie 2 (słownie: dwoma) samodzielnie wykonanymi modelami w danej klasie startowej.

W roku 2019 organizatorzy odeszli od podziału niektórych klas na „Otwarte” i „Gotowe do boju / lotu”. Zamiast tego wprowadzony został podział na kategorie HOBBBY i MASTER. W roku 2020 podział taki zostaje podtrzymany. Nowością są kategorie „Winiety pancerne” w coraz popularniejszej skali 1:48, z podziałem na Hobby i Master oraz kategoria „Zestaw transportowy”. Zupełną rewolucją jest wprowadzenie kategorii dla modeli kartonowych! Przygotowano też trzy kategorie specjalne:
• „Jaki fajny JAK” – Kategoria na luzie, dla wszystkich zapracowanych modelarzy. Bohaterem tej kategorii jest znakomity model samolotu JAK1B z firmy Arma Hobby w skali 1:72.
• „Samoloty Vintage Hi-Tech” – W tej kategorii mogą startować modele wyprodukowane do roku 1989 (mogą być reedycje).
• "75 rocznica zakończenia II wojny światowej" – W tej kategorii mogą startować pojazdy i lotnictwo aliantów z roku 1945 czyli sprzęt który kiedyś był użyty w roku 1945.

W ramach festiwalu rozgrywane są dwa memoriały mające upamiętnić w szczególny sposób osoby związane z Bytomiem: Memoriał Edwarda Boni ­ Grand Prix festiwalu, Memoriał płk. Jana Białego.

Modele można zgłaszać tylko przez Internet, korzystając z Systemu Obsługi Wydarzeń Modelarskich SOWM, na stronie: www.scale-modeling.com
Organizatorzy nie pobierają opłaty startowej.

Marcowej imprezie towarzyszyć będzie również giełda modelarska, która odbędzie się w sobotę w godzinach od 8:30 do 17:00 oraz w niedziele od 9:00 do 13:00. Rezerwacji stoiska należy dokonać nie później niż do dnia 1 marca 2020. Ilość stoisk jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji w Regulaminie, na stronie www.bytom-model-festiwal.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom
comments powered by Disqus