Informacja dla czytelników książki „Projektowanie samolotów kompozytowych – wybrane zagadnienia w ujęciu szczegółowym”
Ponieważ od ukazania się książki pt. „Projektowanie samolotów kompozytowych – wybrane zagadnienia w ujęciu szczegółowym” na rynku upłynął już okrągły rok, był to wystarczający czas po temu, aby autor publikacji przygotował dla swych Czytelników Erratę oraz dodatkowe pomoce do projektowania, zestawione w formie darmowego prezentu.
Materiały dodatkowe opracowane zostały pod postacią plansz, stanowiących pomoce przydatne przy projektowaniu. Składają się na nie m. in. takie informacje jak: korzystne lokalizacje usterzenia poziomego, szacunkowe położenia środków ciężkości głównych elementów składowych płatowca, uwagi dotyczące zwichrzenia aerodynamicznego i geometrycznego skrzydeł oraz gotowe wzory do szybkiego wyznaczania środków sił poprzecznych wybranych przekrojów.
Zarówno dodatki jak i errata opracowane zostały w postaci elektronicznej (format PDF) i aby je otrzymać wystarczy napisać w tej sprawie na adres: ProSamKom@onet.pl
UWAGA! Warunkiem otrzymania w/w dokumentów jest:
a) podanie imienia i nazwiska,
b) przedstawienie dowodu zakupu (gdy brak takowego wystarczy fotografia zakupionej książki dołączona do e-maila w formie załącznika),
c) podanie informacji na temat miejsca i daty zakupu (gdy brak szczegółowej daty wystarczy data miesięczna lub data kwartalna).
Dane te nie będą przetwarzane, służą zaś jedynie do weryfikacji.
Książka pt. „Projektowanie samolotów kompozytowych – wybrane zagadnienia w ujęciu szczegółowym” autorstwa Michała Imiołka jest pierwszą polską monografią poświęconą sztuce projektowania samolotów kompozytowych. Autor w prosty i praktyczny sposób przedstawia główne zagadnienia związane z aerodynamiką samolotu, wyznaczaniem jego osiągów, obliczaniem stateczności, obciążeń i wytrzymałości, podając – krok po kroku – stosowne po temu metody obliczeń. Całość, wzbogacona licznymi rysunkami, przykładami obliczeniowymi oraz tablicami, stanowi przy tym (pogłębione pod kątem konstrukcji lotniczych) wprowadzenie w nowoczesny świat materiałów kompozytowych.
Jakkolwiek książka – w formie i w języku – napisana została z myślą o konstruktorach amatorach, modelarzach i lotniczych pasjonatach, może być również przydatna dla studentów wydziałów lotniczych jak i wszystkich tych osób, które czują się duchowo splecione z lotnictwem. Ponadto, duża część wyłożonego na blisko 500 stronach materiału (zwłaszcza w Księdze Pierwszej oraz w Księdze Drugiej), dotyczy de facto ogółu płatowców, także tych drewnianych, jak i metalowych, co sprzyja dalszemu powiększeniu kręgu Czytelników.
Komentarze