Winter Masuria Paramotor Panbah Cup 2019 w Rostkach koło Pisza za nami

Winter Masuria Paramotor Panbah Cup 2019 w Rostkach koło Pisza (fot. mazuryparalotnie.pl)

W dniach 9-10 marca 2019 roku odbyło się oficjalne otwarcie sezonu paralotniowego na Mazurach, podczas siódmej edycji zimowych mazurskich zawodów motoparalotniowych Winter Masuria Paramotor PANBAH CUP ROSTKI Memorial Jana Młodyszewskiego, w miejscowosci Rostki k.Pisza.

W tym roku niestety nie udało się nam wykonać pełnych zamierzeń programowych ze względu na pogodę, ale najważniejsze jak zawsze dopisywał humor i pasjonacka atmosfera – mówią organizatorzy. Z porannych konkurencji dla pilotów i bezplatnych lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnia jako załogant na Dzień Kobiet były nici. Jednak pogoda nie mogła przeszkodzić w integracji środowiska.

Oficjalnie otworzyliśmy imprezę warsztatami modelarskimi dla dzieci pod haslem "Smyki na start" – relacjonują organizatorzy. Najmlodsi bardzo zaangażowali sie w inicjatywę i każdy z nich po sklejeniu modelu przystąpił do rywalizacji, która podczas zawodów modelarskich o wygraną była na wysokim poziomie. Najważniejsza była zabawa ale każde z uczestniczących dzieci otrzymało pamiatkową nagrodę i dyplom.

Po zakonczeniu modelarskich zmagań zorganizowanych dla dzieci, rozpoczeły się prelekcje paralotniowe indywidualne z każdym z pilotów o tematyce certyfikacji sprzetu i bezpieczeństwie w lataniu, prowadzone przez firmę Minari Engine Poland. Ponadto zainteresowani mogli wysłuchać ciekawych wykładów dotyczących ubezpieczeń i odszkodowań z racji sytuacji losowych, prowadzonych przez firmę Wojciech Herter Odszkodowania.

Po zakonczonych prelekcjach dorośli mogli skorzystać z organizowanego przez Redbull poczestunku. Wieczorem na swietlicy wiejskiej odbył się poczęstunek dla wszystkich uczestników sportowego wydarzenia i uroczyste otwarcie sezonu paralotniowego na Mazurach i w Polsce. Sezon otworzyły przepieknym tortem Soltys wsi Rostki Hanna Modzelewska i aktywna spolecznie Irena Dudzin.

Niestety nie udało się w marcu na Dzien Kobiet zorganizować bezplatnej atrakcji w formie lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant ale atrakcje przekładamy na naszą imprezę wakacyjną połączoną z Festynem Wiejskim w Rostkach. Zapraszamy serdecznie wszystkich w okresie letnim, a motoparalotniarzy na przecudowne widoki z powietrza na mazurski raj – dodają organizatorzy.

Organizatorzy, Sołtys Hanna Modzelewska i Stowarzyszenie Mazury Paralotnie, składają wielkie podziękowania za pomoc przy imprezie głównemu sponsorowi imprezy Zakładowi Produkcji Drzewnej PANBAH Marek Jankowski Trzonki 40, partnerom imprezy: Print Service Giżycko, Minari Engine Poland, Hurtownia Opakowan Roan. Bardzo dziekują też osobom pomagajacych przy organizowanej pasjonackiej inicjatywie: OSP Rostki, Klubowiczom stowarzyszenia Mazury Paralotnie, przybylym paralotniarzom i wszystkim uczestnikom.

Relację z Winter Masuria Paramotor Panbah Cup 2019 w Rostkach koło Pisza można przeczytać również na stronie www.radio5.com.pl

Źródło: mazuryparalotnie.pl
comments powered by Disqus