Relacja z IV Spotkania Paralotniowego na Mazurach

IV Spotkanie Paralotniowe na Mazurach połączonego z Festynem Wiejskim

29 lipca w Rostkach odbyło się IV Spotkanie Paralotniowe na Mazurach połączone z Festynem Wiejskim. Impreza rozpoczęła się od porannych zawodów zaplanowanych od 5 rano.

Udało się nam na przekór aurze pogodowej rozegrać trzy konkurencje na strącenie pięciu pachołków. Po konkurencji rannej prowadził Robert Trupaz, który już do końca zawodów nie dał sobie odebrać pierwszego miejsca. Bardzo młody ambitny pilot zapowiadający się na przyszłość.

Główne nagrody fundowała firma Minari Engine Poland i Summit. Po zakończonej rywalizacji motoparalotniarze mogli z rodzinami skorzystać z bezpłatnych kajaków. Oficjalnie otworzyła naszą pasjonacką inicjatywę sołtys Pani Hanna Modzelewska i Vicemiss Polski Urszula Jankowska oraz Viceprezes Mazury Paralotnie Andrzej Walerych.

„Szczytna i piękna impreza. Serdecznie dziękuję wszystkim którzy się zaangażowali i wspierali nas. I za rok ponownie w lipcu zapraszam wszystkich do uczestnictwa „-wypowiedz Sołtys Rostek Hanny Modzelewskiej. I na samym wstępie odbyła się pierwsza akcja charytatywna dla ciężko chorego Kondrada Zaręby. Widzowie mieli do dyspozycji wszechstronny wachlarz atrakcji dedykowanych specjalnie dla nich.


Można było obejrzeć wystawę historyczną, dowiedzieć się o historii lotniska. Pojeździć za kierownicą prawdziwej rajdówki, która miała pod maską prawie 300KM. Dzieci korzystały z bezpłatnej trampoliny, a dostępne również były mini quady, seegway, strzelnica paintballowa.

Każdy chwalił sobie swojskie wypieki i jadło serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rostkach i Stryjenki z gminy Pisz. Przy stoisku Nadleśnictwa Drygały odbywały się konkursy dla najmłodszych i każdy mógł zaczerpnąć wiedzy na temat przyrody otaczającej nas na Mazurach.


Firma Tupperware na swoim stoisku przygotowała najnowszą ofertę, ze swoimi produktami dla podróżujących i na upały. Trzeba podkreślić, że na produkty firma daje 30 letnią gwarancje i posłużą wielu pokoleniom. Publiczność mogła dowiedzieć się o paralotniarstwie przy stoiskach Minari Engine Poland i EC Extreme.

Piloci przed podwieczornymi konkurencjami sprawdzali ciąg swoich napędów na hamowni przygotowanej przez Team EC Extreme. „Bardzo fajna impreza dobrze zorganizowana, warto było jechać 600km aby zobaczyć malownicze widoki z góry Mazur. Chciałbym podziękować Andrzejowi Walerych za namówienie mnie abym wystartował w zawodach. Zająłem trzecie miejsce, za rok będę i namówię kolegów na wyjazd "-wypowiedz jednego z uczestników -Andrzej z Krakowa.

Każdy mógł zobaczyć świat góry, a mianowicie był do dyspozycji samolot ultralight i tandem motoparalotniowy. Zainteresowanie imprezą było spore odwiedziło nas ponad 700-800 osób.


„Pierwszy raz jestem i dowiedziałem się przez internet, że jest taka impreza i przyjechałem specjalnie z Lublina wraz z Rodziną. Nie jestem paralotniarzem, ale zamierzam pójść na kurs. Jestem pod wrażeniem i za rok ponownie odwiedzimy Rostki-turysta z Lublina. W trakcie obywały się konkursy i licytacje charytatywne dla widzów. Komentator treściwie opowiadał co dzieje na bieżąco na naszej imprezie.

Vicemiss Polski wraz z Panią Sołtys i naszym Andrew'u zachęcali wszystkich do udziału w licytacji charytatywnej. Zebraliśmy wspólnymi siłami dla Kondrada kwotę 2537,68zł.
 
„Bardzo dziękuje za zaproszenie i zawsze mnie fascynowało lotnictwo i jestem pełna podziwu dla tego sportu. Miałam okazje polatać podczas imprezy i zobaczyć malownicze Mazury z perspektywy lotu ptaka. Za rok deklaruję swoją gotowość. Dziękuję wszystkim za wsparcie potrzebującej osoby na którą zbieraliśmy środki i cieszę się, że mamy w naszym regionie stowarzyszenie promujące sporty lotnicze. Impreza bardzo mi się podobała" -wypowiedz Vicemiss Polski Urszuli Jankowskiej „Musicie więcej takich imprez robić bo kawał dobrej roboty robicie i organizacja na szóstkę, coś fajnego dzieje się"-turysta z Warszawy.


Gdy wiatr ucichł dla publiczności Firma Minari Engine Poland przygotowała widowiskowe pokazy i piloci uczestniczący w imprezie polatali dla widowni. „Nie wiedziałem że takie paralotnie mogą tak latać ale fajne te pokazy , pierwszy raz na oczy widziałem że można takie rzeczy robić . Pięknie to na niebie wyglądało"- widz z Bydgoszczy. Po pokazach rozpoczęły się zawody i kibice zobaczyli motoparalotniarzy w rywalizacji w konkurencji na strącenie pachołków.

„Dziękuję Andrzejowi że zachęcił mnie do latania. On mnie namówił również do udziału w zawodach. Ogólnie zacząłem dzięki niemu latać i chciałbym podziękować mu za cierpliwość do mnie i pomoc w rozwoju w sporcie w którym się zakochałem .Jak ktoś pragnie rozpocząć przygodę z lataniem to polecam Andrzeja i jego stowarzyszenie „- lokalny pilot Arek Grzeszczuk. „Dla Andrzeja i Sołtysowej należy się gromkie brawa za dobrą imprezę, za rok ponownie odwiedzimy Was"-Krzysztof z Kutna.

Po konkurencjach przyszedł czas na podsumowanie zawodów i piloci który startowali w zawodach mieli zaszczyt odebrać nagrody z rąk drugiej piękności w Polsce wśród kobiet.

Wyniki zawodów
1.Robert Trupaz
2.Łukasz Radzewicz
3.Andrzej Zając
4.Arkadiusz Grzeszczuk
5.Rafał Szafrański
6.Krzysztof Naguszewski
7.Paweł Radtke

Wyniki siły ciągu napędów:
1. Polini Thor 250 Peszke 3 łop. Drugi na Helix 2łop.
2. Moster 185 Plus Helix 2 łop.
3. Polini Thor 130 Peszke 2 łop.
4. Technofly Octagon Rusłan 2 łop
5. Motoroma Rusłan 2 łop.
6. Technofly Rotor Rusłan 2 łop.
7. Solo 210 Rusłan 2 łop,


  Podziękowania należą się z całego serca za pomoc w realizacji imprezy dla: Wspaniałej Pani Sołtys Rostek Hanny Modzelewskiej, dla Rodzinny Państwa Modzelewskich, Vicemiss Polski Urszuli Jankowskiej, pomagającym na imprezie klubowiczom stowarzyszenia Mazury Paralotnie, Minari Engine Poland, Summit, M-RACE, EC Extreme, Quady Mrągowo, Nadleśnictwu Drygały, Stowarzyszeniu Piska Pozycja Ryglowa, Stowarzyszeniu Johaninsburg, Van Pur Łomża, Pensjonat Bursztynowo, Stryjenki z gminy Pisz, Kołu Gospodyń Wiejskich w Rostkach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Rostkach, POLKARS ZB, Rodzinie Stasik, firmie Tupperware, Aquawel i wszystkim przybyłym osobom.
 
Cała impreza zakończyła się przy muzyce przy ognisku.  Zapraszamy serdecznie za rok, a jeszcze w tym na zakończenie sezonu paralotniowego na Mazurach, w terminie 14-15 października.

Źródło: mazuryparalotnie.pl
comments powered by Disqus