IV Spotkanie Paralotniowe na Mazurach

IV Spotkanie Paralotniowe na Mazurach

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie zaprasza na IV Mazurskie Spotkanie Paralotniowe, które powiązane jest z Festynem Wiejskim organizowanym przez Panią Sołtys Rostek Halinę Modzelewską. Impreza odbędzie się w dniach 29-30.07.2017 r. na terenie miejscowości Rostki koło Pisza. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Wicemiss Polski Urszula Jankowska, która osobiście zagości, żeby wręczać nagrody zwycięzcom zawodów oraz wesprzeć akcję charytatywną.

Zapraszamy serdecznie pilotów motoparalotniowych do uczestnictwa w zawodach rekreacyjnych o Puchar Mazur (tych mniej doświadczonych oraz tych bardziej doświadczonych) z całej Polski na trzydniowy wypoczynek na Mazury. Zawody rozgrywane będą w klasach PF1 (start z nóg) oraz PL1 (trajka jednoosobowa).

Organizatorzy gwarantują atrakcyjne nagrody dla uczestników. Za I miejsce w zawodach przygotowali uprząż motoparalotniową.

Motopralaotniarze mogą rejestrować się poprzez złożenie deklaracji uczestnictwa w zawodach na adres e-mail: mazuryparalotnie@vp.pl Mniej będzie wypełniania dokumentów w biurze zawodów. Wpisowe uczestnictwa w zawodach wynosi 50 zł i płatne jest na miejscu.

Piloci nie uczestniczący w zawodach, a chcący poruszać się w strefie organizatora muszą rejestrować się na miejscu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Podczas imprezy mogą latać tylko drony organizatora.

W trakcie imprezy odbędzie się akcja charytatywna dla ciężko chorego chłopca z Powiatu Piskiego Kondrada Zaręby. I tutaj organizatorzy apelują o wsparcie rodziny chłopca. Artykuł informacyjny o ciężkiej chorobie Kondrada można przeczytać na stronie www.kawalek-nieba.pl

Podczas IV Spotkania Paralotniowego na Mazurach będzie można zobaczyć historyczną wystawę związaną z historią militarną regionu i poligonu Orzyskiego, przygotowaną przez Piskie Stowarzyszenie Historyczne „Piska Pozycja Ryglowa" i "Grupę rekonstrukcji historycznej Johanisburg". Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali atrakcje od mini quadów, seegway po bezpłatną zjeżdżalnię i trampolinę. Dodatkowo powstanie strzelnica paintballowa. Odpłatnie będzie można skorzystać z przejażdżki za kierownicą prawdziwej rajdówki, a nawet wygrać taki przejazd podczas konkursu w przygotowanej atrakcji, jaką będą walki gladiatorów w formie zabawy dla publiczności. Te i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich, którzy przybędą na Spotkanie Paralotniowe.

Kto będzie chciał zobaczyć świat z góry podczas imprezy może skorzystać z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant lub polatać samolotem.

W tym roku zostanie przygotowane bezpłatne pole namiotowe dla pilotów oraz przybyłych gości. Będzie dostęp do prądu, wody, wc i umywalek. Pole namiotowe wraz z parkingiem dla uczestników jest umiejscowione w miejscowości Rostki koło Pisza.
Koordynaty GPS
53°42'14.7"N 21°54'11.4"E
53.704084, 21.903181
Należy kierować się według wytycznych na mapie informacyjnej:

Program IV Mazurskiego Spotkania Paralotniowego:

28.07.2017 (Piątek)
od 17:00 – Otwarte pole namiotowe na przyjazd gości
19:00-24:00 – Rejestracja pilotów przybyłych

29.07.2017 (Sobota)
5:30 – Brefieng pilotów, rejestracja przybyłych pilotów o poranku
6:00 – Pierwsze konkurencje zawodów motoparalotniowych podzielone na klasę rekreacyjną PF1 i PL1
09:00 – Zakończenie pierwszych konkurencji lądowanie na celność i strącenie pachołków
15:00 – Oficjalne otwarcie imprezy
14:00-21:00 – Możliwość przejażdżki autem rajdowym
16:00 – Stoiska firm paralotniowych i innych wystawców, Koła gospodyń wiejskich, darmowa dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci
17:00 – Przeprowadzenie akcji charytatywnej dla ciężko chorego dziecka z Powiatu Piskiego
6:00-20:00 – loty widokowo-zapoznawcze motoparalotnią i samolotem jako pasażer
18:00-20:00 – Dokończenie konkurencji zawodów motoparalotniowych
21:30 – Impreza pod gwiazdami w miejscowości Rostki – plac zabaw w centrum miejscowości
22:00 – Integracja pilotów w formie mazurskiego ogniska na świeżym powietrzu

30.07.2017 (Niedziela)
6:00 – Ewentualne dokończenie zawodów motoparalotniowych i osoby zainteresowane na loty widokowo-zapoznawcze jako załogant motoparalotnią lub samolotem
10:00 – Zakończenie imprezy

Zapraszamy serdecznie!

Więcej szczegółowych informacji na stronie www.mazuryparalotnie.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: mazuryparalotnie.pl
comments powered by Disqus