Mazurskie Zawody Mikrolotowe

Motolotnia (fot. pinczow.pl)

Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze organizuje na zakończenie sezonu 2015 Mazurskie Zawody Mikrolotowe, które rozpoczną tym samym nowy sezon 2016. Zawody odbędą się w dniach 27-28.11.2015 r.  na lądowisku Giże w gospodarstwie agroturystycznym Ryśka Suchockiego.

Organizatorzy zaplanowali rozegranie zawodów w kategoriach: samoloty ultralekkie i w klasie normalnej; wiatrakowce, motolotnie, paralotnie z napędem.

Pierwszy dzień potraktowany będzie jako szkolenie z zakresu przygotowania trasy, obliczeniówki, zapoznania z regulaminem zawodniczym i omówieniem najistotniejszych zagadnień związanych z techniką i bezpieczeństwem pilotażu oraz dozwolonymi technikami. Drugiego dnia, w zależności od warunków atmosferycznych odbędzie się jedna do dwóch konkurencji zakończonych celnością lądowań. Wieczorem drugiego dnia planowana jest impreza z kolacją andrzejkową, sauną i długimi mrożącymi krew w żyłach lotniczymi opowieściami.

Zawody są nieoficjalne i traktowane będą jako nauka latania precyzyjnego i nawigacyjnego stanowiąca podłoże do przyszłego latania zawodniczego. Połączone będą z imprezą andrzejkową, która odbędzie się 28.11.2015 r. wieczorem.

Więcej informacji na stronie: www.mazurskiestowarzyszenielotnicze.pl

Źródło: Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze
comments powered by Disqus