IV Piknik Paralotniarski

Piknik Paralotniarski (fot. mazurskiestowarzyszenielotnicze.pl)

Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze zaprasza wszystkich paralotniarzy napędowych i miłośników latania ultralekkiego na IV Piknik Paralotniarski, który odbędzie się w dniu 12.08.2017 r. w gminie Stare Juchy pod nazwą "Widok z góry na Mazury". Tak jak ostatnio impreza odbędzie się w Skomacku Wielkim-Osadzie na łące Lasów Państwowych.

Impreza tradycyjnie ma charakter zlotu-spotkania w formie biwakowej. Uczestnicy Pikniku będą mieli udostępnione miejsce na rozstawienie namiotów oraz mały węzeł sanitarny. Ze sobą trzeba zabrać coś do spania czyli namiot i śpiwór.

Pierwszych pilotów organizatorzy zapraszają już w piątek 11 sierpnia wieczorem. W planach loty treningowe, widokowe oraz ognisko integracyjne.

W zależności od pogody w sobotę rano organizatorzy zaproponują wspólny przelot paralotni do Ełku pod nazwą "Nalot na Ełk", czym chcą tym zachęcić mieszkańców do odwiedzenia Pikniku po południu.

Na sobotnie popołudnie zaplanowana jest zasadnicza część pikniku dla wszystkich miłośników latania. Zapraszamy wszystkich najlepiej całymi rodzinami, ponieważ najmłodsi będą mieli sporo atrakcji. Przewidziane są:
– dmuchane zjeżdżalnie,
– konkurs z cennymi nagrodami lotniczymi: dla młodzieży do wygrania quadrocopter-dron zdalnie sterowany, dla dorosłych przelot, dla dzieci modele szybowców do puszczania z ręki oraz latawce,
– pokaz pilotażu zdalnie sterowanych modeli samolotów i dronów,
– jazda samochodami terenowymi,
– pokaz umiejętności strzelców z JS1007 z Ełku.
Oczywiście każdy będzie mógł obejrzeć sprzęt lotniczy i porozmawiać z pilotami. W zależności od dostępności sprzętu lotniczego, możliwe będą też odpłatne przeloty wiatrakowcem, samolotem lub paralotnią.

Poniżej mapa sytuacyjna:
Mapy Google - Teren Pikniku

Na piknik Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze zaprasza też kolegów pilotów z cięższym niż paralotnia sprzętem latającym. Podobnie jak ostatnio, przygotowany zostanie 400m pas, na którym będzie mogła wylądować motolotnia i samolot ULM. Wskazane telefoniczne poinformowanie o przylocie (Maciej 601386745) a przed samym lądowaniem zgłoszenie się na częstotliwości 123,45MHz.
Poniżej dwa dwa zdjęcia miejsca pikniku:Dla Uczestników

Organizatorzy zapewniają miejsce na postój, rozbicie namiotu oraz ciepły posiłek w sobotę przygotowywany specjalnie dla uczestników Pikniku. Poza tym będzie też jedzenie typowo grillowe (kiełbaski, mięsiwo). Dostępne będą również sanitariaty z umywalką. Zapewniony będzie agregat prądotwórczy do ładowania komórek i komputerów, jeśli ktoś nie potrafi się z takim sprzętem rozstać.
W piątkowy i sobotni wieczór tradycyjne ogniska integracyjne z wyświetlaniem filmów o tematyce lotniczej, przeważnie dokumentujących nasze poczynania.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na stronie www.mazurskiestowarzyszenielotnicze.pl

Źródło: Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze
comments powered by Disqus