Paralotniarz zawisł na drzewie w Janowcu. Mężczyźnie na ratunek ruszyli strażacy

Paralotniarz zawisł na drzewie w Janowcu (fot. Grzegorz Olejarczyk – OSP KSRG Janowiec)

Jak poinformował portal Lublin112.pl, sporo szczęścia miał paralotniarz, który swój lot zakończył uderzając w koronę drzewa w Janowcu. Nic mu się nie stało, jedynie zmarzł oczekując na pomoc.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 15 w Janowcu nad Wisłą. Służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku z udziałem paralotniarza. Mężczyzna miał w trakcie lotu zaczepić o drzewo. Na miejsce skierowano straż pożarną, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Do tego Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Kiedy na miejsce dojechali pierwsi ratownicy okazało się, że pechowy lotnik jest cały i nie odniósł w zdarzeniu poważniejszych obrażeń ciała. Jedynie zmarzł w oczekiwaniu na pomoc. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Ze względu na ukształtowanie terenu, jak też wspaniałe widoki, rejon ten od lat jest jednym z ulubionych miejsc paralotniarzy. To już też kolejny tego typu przypadek w tej okolicy. Latem ub. roku w rejonie góry zamkowej spadł lecący paralotnią mężczyzna. Również został on uwięziony na drzewie. Paralotniarza śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, przetransportowano do jednego z lubelskich szpitali.

Więcej informacji na stronie www.lublin112.pl

Źródło: lublin112.pl
comments powered by Disqus