Wirtualna podróż do świata obsługi naziemnej samolotów po raz pierwszy w Katowicach

Instalacja "Schody do Twojej Kariery" (fot. LS Airport Services)

W imieniu Technikum Lotniczego ZDZ Katowice oraz dwóch największego pracodawcy w branży lotniczej w Polsce (świadczącego swoje usługi również na lotnisku w Katowicach) zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowej instalacji, która pojawi się na tegorocznych Dniach Otwartych w ZDZ Katowice.

W czwartek oraz piątek 6 i 7 grudnia w godzinach od 10:00 do 16:00 obecni oraz potencjalni uczniowie Technikum Lotniczego w Katowicach, ale również wszyscy chętni mieszkańcy, będą mieli okazję przeniesienia się w serce obsługi naziemnej samolotów, aby poznać kulisy pracy w branży lotniczej, dzięki instalacji multimedialnej "Schody do Twojej Kariery", która po raz pierwszy odwiedza Katowice!

Udział LS Airport Services oraz LS Technics w Dniach Otwartych ZDZ Katowice to efekt współpracy pomiędzy Spółkami Grupy LS a szkołą w ramach projektu LS Academy, który zakłada wsparcie w kształceniu przyszłych kadr branży lotniczej w naszym kraju. Uczniowie Technikum Lotniczego ZDZ na podstawie podpisanego Listu Intencyjnego oraz Porozumienia pomiędzy podmiotami uczestniczą w specjalnych lekcjach prowadzonych przez ekspertów Spółek z Grupy LS, mają możliwość odbywania wizyt na lotnisku w Katowicach, podczas których poznają kulisy jego funkcjonowania. LS Airport Services oraz LS Technics zapewniają dodatkowo uczniom praktyki oraz staże w swoich szeregach, a po ich ukończeniu gwarantują zatrudnienie.

Projekt LS Academy realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej jako inicjatywa mająca na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy przedsiębiorcą branży lotniczej a szkołami technicznymi przygotowującymi przyszłe kadry dla polskiego lotnictwa.

Prapremiera instalacji "Schody do Twojej Kariery", która odwiedzi Katowice, miała miejsce podczas tegorocznej Nocy w Instytucie Lotnictwa w Warszawie, gdzie do ich odwiedzenia przez cały czas trwania wydarzenia ustawiały się kolejki chętnych. W wydarzeniu wzięło udział blisko 45 tysięcy osób, a w związku z zainteresowaniem atrakcją ostatnie osoby opuszczały stoisko naszej firmy jeszcze pół godziny po oficjalnym zakończeniu imprezy.

U szczytu wyjątkowych, multimedialnych schodów lotniskowych należących do LS Airport Services i służących niegdyś pasażerom podróżującym do rozmaitych destynacji czeka niesamowite przeżycie. Po raz pierwszy na świecie pokazujemy pełną obsługę samolotu z poziomu płyty lotniska w wirtualnej rzeczywistości. Widzowie, którzy odważą się założyć specjalne okulary, doświadczą obsługi samolotu po przylocie i przed wylotem, prowadzeni fachowo przez doświadczonego koordynatora lotu LS Airport Service. Zachęcamy – rozglądajcie się dookoła, niech nic nie umknie Waszej uwadze!

Pionierski film, zrealizowany przez LS Airport Service w technice VR 360 3D, łączy obraz z przestrzennym dźwiękiem. Przy pomocy nowoczesnej technologii filmowej przeniesiemy widzów na płytę warszawskiego lotniska, tuż pod nos lądującego z Toronto Dreamlinera. Odwiedzający nasze stoisko zobaczą na własne oczy jak wygląda rozładunek i załadunek samolotu, wejdą do luku bagażowego, wypchną razem z nami samolot na pas startowy. Zobaczą rzeczywistość, do której na co dzień dostęp mają wyłącznie profesjonaliści LS Airport Services.

Odwiedzając Katowice mamy nadzieję, że lotniczy świat, którego nie mamy na wyciągnięcie ręki oraz którego mimo wszystko nie doświadczamy nawet w trakcie podróży samolotem skusi osoby zainteresowane zobaczeniem procesów obsługi samolotów do spotkania z nami i naszymi pracownikami podczas Dni Otwartych. Poza schodami przygotowaliśmy również Lotnicze Koło Fortuny, w którym będzie można wykazać się swoją wiedzą z zakresu lotnictwa oraz wygrać lotnicze niespodzianki.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: LS Airport Services
comments powered by Disqus