XIX European AN-2 Meeting 2017 w Mielcu

XIX European AN-2 Meeting 2017 w Mielcu

XIX Europejski Zlot Samolotów AN-2 w tym roku odbędzie się w Mielcu, w dniach 10-13.08.2017 r. Mielec to szczególne miejsce dla w historii AN-2 bo znakomita większość samolotów latających obecnie w Europie została wyprodukowana właśnie tutaj.

Przez cały okres produkcji samolotów AN-2 w Mielcu, fabrykę opuściło prawie 12 000 tych pięknych dwupłatowców.

Zlot AN-2 organizowany jest od 20 lat (raz się nie odbył). Impreza ma na celu spotkanie właścicieli pilotów i fanów tego samolotu, wymiana doświadczeń, integracja towarzyska.

Tegoroczny zlot ma bogaty i zorganizowany program. Odbędzie się między innymi spotkanie z ZUA – właścicielem certyfikatu typu AN-2. Gościem specjalnym będzie także wieloletni Prezes Zakładów Antonowa – Dimitrij Kiwa oraz Waldemar Miszkurka – jedyny człowiek który obleciał świat dookoła samolotem An-2.

W programie są panele dyskusyjne, pokazy slajdów z obecności AN-2 na misjach w różnych częściach świata, wyjazd do Muzeum Lotnictwa wraz z imprezą hangarową. Szczegółowy prozram dostępny jest tutaj.

W sobotę, w kulminacyjnym dniu imprezy, uczestnicy zlotu przelecą swoimi samolotami AN-2 w formacjach nad Mielcem i fabryką, z której się wywodzą. Przewidziany jest także pokaz desantu z samolotu An-2, specjalna prezentacja samolotu AN2-100 z Ukrainy oraz zawody na celność lądowań.

Impreza będzie podzielona na dwie części. 4 dniowe spotkanie ze zorganizowanym programem dla posiadaczy AN2 i zarejestrowanych sympatyków i gości oraz na część przewidzianą dla publiczności.
Obowiązkowa rejestracja uczestników, sympatyków i gości biorących udział w części zorganizowanej dostępna jest pod adresem: www.an2meeting.mielec.pl/en/arrivals-and-registration-information

Opłata za udział w części zorganizowanej wynosi, podobnie jak poprzednich zlotach – 50 Euro/osoba.

Udział w sektorze dla publiczności w sobotę jest bezpłatny.

Zgłoszenia grup Spotterskich oraz dla mediów pod adresem e-mail: marcin.kolacz@epmlspotters.pl

Aktualnie swój udział zgłosiły załogi z Niemiec, Anglii, Litwy, Ukrainy i Polski.

Więcej informacji na stronie: www.an2meeting.mielec.pl oraz na stronie wydarzenia.

Plakat z programem XIX Europejskiego Zlotu Samolotów AN-2 w dużej rozdzielczości można pobrać TUTAJ.

Źródło: Lotnisko Mielec
comments powered by Disqus