Skrzydła Sukcesu Lotniska Chopina przyznane

Lotnisko Chopina przyznało nagrody swoim najważniejszym partnerom biznesowym

Po raz szósty Lotnisko Chopina przyznało nagrody swoim najważniejszym partnerom biznesowym: przewoźnikom lotniczym, touroperatorom oraz najemcom powierzchni handlowo-usługowych.

Podczas tegorocznej Gali, która odbyła się w Auli Politechniki Warszawskiej przyznano nagrody w sześciu kategoriach
 

KATEGORIA I:
WZROST RUCHU PASAŻERSKIEGO NA
LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE W ROKU 2011

 

1. ZA NAJWIĘKSZY WZROST RUCHU PASAŻERSKIEGO NA LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE W SEGMENCIE PRZEWOZÓW TRADYCYJNYCH
DLA Polskich Linii Lotniczych LOT S.A.
za wzrost o 426 644 pasażerów


Polskie Linie Lotnicze LOT – największy przewoźnik na Lotnisku Chopina w Warszawie, oferujący najszerszą siatkę połączeń w kraju, do Europy, a także Ameryki Północnej, Azji, na Bliski Wschód i do Afryki. Członek Star Alliance. Od grudnia roku 2012 będzie pierwszym przewoźnikiem europejskim posiadającym w swojej flocie najnowocześniejsze samoloty Boeing 787 Dreamliner, które będą operować głównie na kierunkach transatlantyckich. W sezonie rozkładowym Zima 2011/2012, LOT oferuje z Lotniska Chopina połączenia na 55 kierunkach do 33 krajów świata. W roku 2011 obsłużył w ruchu rozkładowym 4,032,107 tj.o 426 644 pasażerów więcej niż w roku 2010.
 

2. ZA NAJWIĘKSZY WZROST RUCHU PASAŻERSKIEGO NA LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE W SEGMENCIE PRZEWOZÓW CZARTEROWYCH
DLA Enter Air Sp. z o.o.
za wzrost o 287 058 pasażerów


Enter Air –Największy Polski przewoźnik czarterowy, bazujący swoje samoloty na Lotnisku Chopina, który swoją działalność rozpoczął w 2010 roku. Operuje cyklicznie na 32 kierunkach czarterowych głównie do Egiptu, Turcji, Grecji, Hiszpanii i na Wyspy Kanaryjskie. W roku 2011 obsłużył 399,530 pasażerów.
 

3. ZA NAJWIĘKSZY WZROST RUCHU PASAŻERSKIEGO NA LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE W SEGMENCIE PRZEWOZÓW CZARTEROWYCH
DLA Touropertora
Nowa Itaka Sp. z o.o.
za wzrost o 27 273 pasażerów


Nowa Itaka Sp. z o.o. - to największy touroperator na polskim rynku czarterowej turystyki wyjazdowej, jak również niekwestionowany lider, jeśli chodzi o liczbę pasażerów odlatujących z Lotniska Chopina w Warszawie w segmencie przewozów czarterowych. Udział Itaki w przewozach czarterowych z Lotniska Chopina w Warszawie w 2011 r. wyniósł 37 proc., a w stosunku do roku 2010 liczba pasażerów wzrosła o 27 273. W ofercie touroperatora znajdują się popularne kierunki w basenie Morza Śródziemnego jak również egzotyczne destynacje takie jak Kenia, Sri Lanka, Indie czy Dominikana.

KATEGORIA II:
WZROST PRZEWOZÓW ‘ALL CARGO’ NA LOTNISKU CHOPINA W 2011 ROKU


ZA NAJWIĘKSZY WZROST PRZEWOZÓW ‘ALL CARGO’ NA LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE W 2011 ROKU
DLA DHL
za wzrost o 1,077 ton cargo


DHL – Przewoźnik jest wieloletnim rozkładowym operatorem cargo na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przewoźnik ten operuje z/do Warszawy typem głównie statkami powietrznymi typu Boeing 752. Jest po raz pierwszy laureatem nagrody w tej kategorii. W roku 2011 przewoźnik ten przewiózł z/do Lotniska Chopina o 1,077 ton cargo więcej niż w roku 2010.
 

KATEGORIA III:
NOWE POŁĄCZENIA ROZKŁADOWE NA LOTNISKU CHOPINA W 2011 ROKU

ZA ROZWÓJ SIATKI POŁĄCZEŃ ROZKŁADOWYCH
DLA Polskich Linii Lotniczych LOT S.A.
za połączenie do Doniecka

 

KATEGORIA IV:
LINIA LOTNICZA ZAPEWNIAJĄCA PASAŻEROM LOTNISKA CHOPINA W WARSZAWIE NAJWYŻSZY POZIOM SATYSFAKCJI ZE ŚWIADCZONYCH USŁUG


ZA NAJWIĘKSZY POZIOM SATYSFAKCJI PASAŻERÓW
DLA Alitalia


Największy przewoźnik narodowy Włoch, należący do aliansu Sky Team. Posiada w swojej flocie ponad 154 samolotów oraz kolejne 61 w zamówieniu. Jego siatka połączeń obejmuje ponad 71 kierunków do Europy, Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Południowej. Jego oferta z/do Lotniska Chopina w Warszawie obejmuje połączenia do/z Rzymu, 7 połączeń tygodniowo, samolotami Airbus A320.

KATEGORIA V:
NAJCICHSZY PRZEWOŹNIK LOTNICZY NA LOTNISKU CHOPINA W ROKU 2011


NAJCICHSZY PRZEWOŹNIK LOTNICZY NA LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE W ROKU 2011
Wizz Air


Wizz Air - węgierski przewoźnik niskokosztowy, oferuje połączenia na 222 kierunkach do 66 miast w 24 krajach Europy. Posiada flotę 34 samolotów Airbus A320. Jego oferta z/do Lotniska Chopina w Warszawie, w sezonie rozkładowym Zima 2011/2012 obejmuje połączenia do 16 lotnisk w Europie.
 

KATEGORIA VI:
NAJWIĘKSZE WYDARZENIE PROMOCYJNE NA LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE W ROKU 2011


ZA LĄDOWANIE AIRBUSA A380
DLA Lufthansa


Na obecnej Gali nagroda ta przyznawana jest po raz pierwszy. Lufthansa zostaje uhonorowana nagrodą za lądowanie na Lotnisku Chopina swoim największym statkiem powietrznym Airbusem A 380, które odbyło się w dniu 19.03.2011 r. w związku z obchodami 40. rocznicy pierwszego rejsu z Frankfurtu do Warszawy.

KATEGORIA VII:
NAJWIĘKSZY WZROST SPRZEDAŻY W LOKALU HANDLOWYM W ROKU 2011


ZA WZROST SPRZEDAŻY W LOKALU HANDLOWYM „KSIĘGARNIA IM. FRYDERYKA CHOPINA”
DLA HDS Polska


KATEGORIA VIII:
NAJWIĘKSZY WZROST SPRZEDAŻY W LOKALU GASTRONOMICZNYM W ROKU 2011


ZA WZROST SPRZEDAŻY W LOKALU GASTRONOMICZNYM „BUSINESS SHARK PUB”
DLA HDS Polska


Firma HDS Polska aktualnie nadzoruje funkcjonowanie ponad 30 lokali handlowych i gastronomicznych, w tym największego sklepu na warszawskim lotnisku Aelia Travel Galeria. HDS Polska jest jedną ze spółek wchodzących w skład Grupy Lagardère Services, największego dystrybutora i detalisty sprzedaży prasy, obecnego w 20 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji. W Polsce spółka działa od 1997 roku dynamicznie rozwijając się i budując własną ogólnopolską sieć detaliczną pod markami Relay i Inmedio. Poza sklepami prasowymi, grupa Lagardère prowadzi również specjalistyczne sklepy wolnocłowe na lotniskach zarządzane przez spółkę Aelia.

Źródło: Lotnisko Chopina
comments powered by Disqus