Lotnisko Chopina nagrodzone za największą liczbę nowych linii lotniczych

Lotnisko Chopina nagrodzone za największą liczbę nowych linii lotniczych

Lotnisko Chopina w Warszawie otrzymało nagrodę „Euro ANNE” za osiągnięcia w rozwoju ruchu lotniczego przyznawaną przez branżowy portal lotniczy Anna.aero.  

Warszawski port nagrodzony został za pozyskanie największej liczby przewoźników lotniczych. Od sierpnia 2012 r. decyzję o uruchomieniu operacji na Lotnisku Chopina podjęło aż siedem nowych linii lotniczych: Aegan Airlines, Airberlin, Emirates, Qatar Airways, Ukraine International, Wizzair, Ryanair. 

- To był dla Lotniska Chopina rok pełen sukcesów – komentuje Jonathan Lassetter, Business Development Manager portalu Anna.aero. - Niezwykłym osiągnięciem jest pozyskanie w tak krótkim czasie dwóch wielkich linii z Bliskiego Wschodu (Emirates i Qatar), a także dwóch ważnych członków międzynarodowych sojuszy lotniczych: Airberlin (oneworld) i Aegan (Star). Zespołowi z Warszawy należą się zasłużone gratulacje.

Wraz z Lotniskiem Chopina tę samą nagrodę otrzymały również porty lotnicze w Dusseldorfie i na Malcie (obydwa również pozyskały siedmiu nowych przewoźników). Wśród lotnisk wyróżnionych  za największy wzrost liczby obsługiwanych pasażerów, w kategorii od 100 tys. do 1 mln pasażerów rocznie, nagrodę otrzymał Port Lotniczy Warszawa-Modlin, który od lipca do grudnia ub. roku obsłużył blisko 900 tys. osób.  

Anna.aero (Airline Network News and Analysis) jest uznanym w branży lotniczej portalem i wydawnictwem publikującym informacje i analizy na temat wydarzeń i trendów w transporcie lotniczym. Nagrody „Euro ANNIES” przyznawane są europejskim portom lotniczym od czterech lat na podstawie danych statystycznych pozyskiwanych z niezależnych źródeł.

Źródło: Lotnisko Chopina
comments powered by Disqus

Komentarze

Zamknięcie Modlina pomogło? ;-)