Takie rzeczy tylko w Płocku!

AirSnake

Największym wyróżnikiem Płockiego Pikniku Lotniczego, poza niepowtarzalną lokalizacją i możliwością oglądania samolotów z wysokiego na 50m Wzgórza Tumskiego jest widowiskowa niska akrobacja w wykonaniu mistrzów pilotażu. To niezwykłe połączenie slalomu i wyścigu nazwaliśmy AIR SNAKE!

Widowiskowy AIR SNAKE! odbędzie się pomiędzy 8 pneumatycznymi przeszkodami rozstawionymi w nurcie szerokiej na kilometr Wisły. Wysokość przeszkody to zaledwie 15m, więc samoloty latać będą naprawdę nisko. Połączenie wysokiej prędkości z niską wysokością budzą dreszczyk emocji i zachwyt wśród widzów. Warto przyjechać i zobaczyć to na żywo, bo podobną atrakcję najbliżej można było oglądać w Lausitz i w Budapeszcie.

W tej części pokazów wystąpi elita polskich pilotów akrobacyjnych.

AIR SNAKE! Skąd nazwa? Samoloty lecąc z zawrotną prędkością tuż nad lustrem wody ciągną za sobą smugę białego dymu. Ta niemal mityczna scena oglądana z wysokości płockiej skarpy przypomina pojedynek gigantycznych węży, które rycząc, wiją się między pylonami ku uciesze swojej i tysięcy zgromadzonych na brzegu entuzjastów lotniczego szaleństwa – mówi Marcin Lipiński, pasjonat lotnictwa, modelarz, grafik, a przede wszystkim autor logotypów: Płockiego Pikniku Lotniczego i AirSnake.

Płocki Piknik Lotniczy już stał się największymi cywilnymi pokazami lotniczymi w Polsce, a dzięki AirSnake możemy zaistnieć w Europie. Mamy wszystko co potrzeba: wyjątkowe miejsce, wyjątkowe pokazy, chwytliwą nazwę i niebanalne logo. Chcemy ściągnąć do Płocka znanych i utytułowanych pilotów do wyścigu AirSnake. Trwają rozmowy ze sponsorami którzy ufundują nagrodę główną i zainteresowanymi tą ekskluzywną formą promocji. – mówi Artur Wielichowski odpowiedzialny za wizerunek i promocję Płockiego Pikniku Lotniczego.

Tegoroczna trasa zapowiada się bardzo ciekawie.

Więcej informacji na www.lotniczyplock.pl oraz www.airsnake.pl

Źródło: lotniczyplock.pl
comments powered by Disqus