Święto Latawca na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku

Święto Latawca na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku

Już za niecałe dwa tygodnie na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowickiej w Płocku odbędzie się Święto Latawca. Tradycje tego święta sięgają lat 60-tych. 2 października w Płocku zawita także grupa landkiting.pl, która da świetny pokaz i zaprezentuje swoje umiejętności.

Zawody latawcowe AZM pod nazwą „Święto Latawca” są eliminacjami do mistrzostw Aeroklubu Polskiego, tak więc zwycięzcy II kategorii wiekowej (roczniki 1997-2003) awansują do mistrzostw Polski i w kolejnych zawodach reprezentują Płock.

W niedzielę 2 października odbędą się zawody latawcowe Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej pod nazwą „Święto Latawca AZM o Puchar Prezydenta Miasta Płocka”. Dzięki wsparciu Miasta możliwa jest bardzo atrakcyjna definicja imprezy. Poza nagrodami dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych, rozdamy 100 latawców dla najmłodszych uczestników - młodzików młodszych. Przewidzieliśmy również nagrody w kategoriach najładniejszy latawiec wg publiczności i wg fotoreporterów lokalnych mediów. Przygotowaliśmy również kryterium szkół powiatu płockiego grodzkiego i ziemskiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Ta szkoła, której uczniowie razem uzyskają najwięcej punktów wygra puchar i zajęcia dydaktyczne pt. „Jak zostać pilotem – od latawca do Boeinga” lub „Latać każdy może”.
Organizatorzy szukają archiwalnych zdjęć z płockiego Święta Latawca. Jeśli posiadacie takie w swojej kolekcji - wyślijcie je na adres: biuro@lotniczyplock.pl

Dodatkowo po więcej informacji zapraszam na: stronę poświęconą temu wydarzeniu oraz Fotorelacja Wojciecha Stasiaka z wizyty grupy landkitingu w Płocku

Paweł Jakubowski

Źródło: lotniczyplock.pl
comments powered by Disqus