Przejdź do treści
Źródło artykułu

Autorka bloga Lotnicze podkarpackie nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020 w plebiscycie lokalnej gazety

“Coraz ciekawsze wiadomości odbieram na skrzynce e-mailowej bloga....” – napisała blogerka na fanpage’u Lotniczego podkarpackiego i przytoczyła fragment listu od redaktora naczelnego lokalnej gazety informującego o nominacji: "Pani Katarzyna Hadała, Niniejszym gratuluję uzyskania Nominacji Kapituły Redakcji Gazety Codziennej Nowiny do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Kultura. Kapituła doceniła wkład w życie kulturalne lokalnej społeczności i regionu, przyznając nominację w szczególności za poszerzanie horyzontów o ciekawostkach związanych z lotnictwem, wyszukiwanie podkarpackich perełek w świecie lotniczym".

Katarzyna Hadała jest autorką bloga Lotnicze podkarpackie. Blogerka zawodowo nie jest związana z lotnictwem. Jest humanistką – absolwentką filologii polskiej i dziennikarstwa. Edukowała się też w zakresie marketingu internetowego – w tym webwritingu i komunikacji w mediach społecznościowych. Współpracowała m.in. z Polskim Radiem Rzeszów (gdzie m.in współtoworzyła popularnonaukowy format radiowy “Radiolatorium”), portalem lotniczym aviation24.pl i z Fundacją Rzeszowską. Na co dzień pracuje w lokalnym ośrodku lotniczym.

Jednym z ważniejszych impulsów do zainteresowania się blogerki lotnictwem był reportaż radiowy o Łukaszu Czepieli – rzeszowskim pilocie, pierwszym i jedynym Polaku biorącym udział w ekstremalnych, międzynarodowych zawodach lotniczych Red Bull Air Race, który przygotowała w 2014 roku. Potem połknęła bakcyla pokazów lotniczych. Relacjonowała je na łamach wymienionego portalu lotniczego. W 2016 roku na Facebooku założyła fanpage pn. Lotnicze podkarpackie. Przyjęła, że to będzie eksperyment. Chciała inspirować, zaciekawić ogół społeczeństwa regionalnym lotnictwem, bieżącym i historycznym. Jak twierdzi, porwała się na popularyzację niszowej dziedziny i w dodatku ograniczonej do województwa. Z czasem całą swoją uwagę skoncentrowała na tutejszej awiacji. Odkrywała, że historia tej branży na tym terenie jest ciekawa nawet dla laika, ale nie  jest skutecznie eksploatowana lecz przeważnie gdzieś schowana: w klubach seniorów lotnictwa, w kronikach aeroklubów, w ludziach, a karkołomne informacje o współczesnym lotnictwie jedynie przemykają się gdzieś w mediach. Uznała, że to wszystko należy wydobyć, zgromadzić w jednym miejscu, pokazać i przekazać ogółowi – przystępnie, czytelnie i przede wszystkim on-line. Potem założyła stronę internetową lotniczepodkarpackie.pl oraz pozostałe media społecznościowe bloga.

Jako blogerka lotnicza inicjowała i organizowała liczne projekty kreatywne takie jak: Podkarpackie Spotkania Lotnicze, licytacja plakatu z podpisami pilotów II Podkarpackich Pokazów Lotniczych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizacja spotkania z autorem książki o lotnictwie pt. „Skrzydła nad Wisłokiem” (z racji bycia Patronem Medialnym). Propaguje lotnictwo podczas różnych wydarzeń. W 2018 roku była moderatorem debaty w warszawskim Instytucie Lotnictwa poświęconej obecności kobiet w lotnictwie. W 2020 roku wystąpiła jako gość, prelegent w wydarzeniu pn. Podkarpackie Virtual Expo, gdzie opowiadała m.in. o lotniczych korzeniach województwa podkarpackiego specjalizującego się w tej branży.

W maju br. minie 5 lat od założenia Lotniczego podkarpackiego. Rocznie jej niszowego bloga odwiedza około 20 000 internautów, głównie z kraju, ale także z zagranicy (np. USA, UK, Niemcy).

Blogerka dziękując za nominację do tytułu Osobowości Roku 2020 w plebiscycie rzeszowskich Nowin dodała: „Jest dowodem na to, że dostrzegacie to co robię i najwyraźniej Wam się to podoba. A wartości tego nie da się wycenić żadnymi głosowaniami w plebiscytach.”

Na Katarzynę Hadałę można głosować wysyłając SMS o treści RZK.11 na numer 72355 (koszt 2,44 z VAT) lub za pomocą poniższej strony: www.nowiny24.pl/p/kandydat/katarzyna-hadala%2C1913301/

Głosowanie trwa do 27 maja br.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony