Konferencja Bezpieczeństwa Lotów ACSL LAW

Konferencja Bezpieczeństwa Lotów ACSL LAW (fot. law.mil.pl)

18 lutego 2019 r. w Lotniczej Akademii Wojskowej  odbyła się konferencja dotycząca Bezpieczeństwa Lotów Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego (ACSL) LAW.

W minionym roku nalot w Szkole Orląt wyniósł aż 11 550 godzin w powietrzu, żadna inna jednostka wojskowa nie wykonuje takiej ilości lotów. Jest to wspólny, ogromny sukces nie tylko pracowników i kadry, ale przede wszystkim instruktorów i studentów, którzy z ogromnym zaangażowaniem realizowali wyznaczone cele.

Rektor-Komendant gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk podsumował sezon lotniczy 2018 i przedstawił perspektywy na kolejne miesiące.

Cieszę się niezmiernie, że na kierunkach lotniczych, jest coraz więcej osób i będzie jeszcze więcej ze względu na zwiększone nabory. Dziękuję wam za ten bezpieczny rok, który jest zasługą waszą i instruktorów Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego. Nie byłoby tego bezpieczeństwa bez odpowiedniego przygotowania i zaangażowania. Świadomość odpowiedzialnych lotów budujemy zawsze na początku sezonu i musi nam ona towarzyszyć każdego dnia – mówił gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk.

Należy również podkreślić fakt, iż dostępność floty powietrznej Lotniczej Akademii Wojskowej w ostatnim czasie osiągnęła poziom aż 70%, co jest doskonałym wynikiem w skali kraju. Ponadto Szkoła Orląt może pochwalić się wysokim nalotem symulatorowym, który wynosił ponad 1 500 godzin.

W lotnictwie najważniejsze są motywacja, dyscyplina i czas, tylko dzięki temu możemy osiągnąć tak świetne wyniki. ACSL ma jedną z najnowocześniejszych flot powietrznych, jeżeli chodzi o tego typu ośrodki. Na wyposażeniu naszego centrum mamy aż 29 statków powietrznych różnych typów – mówił Dowódca ACSL płk pil. Artur Kałko.

Program konferencji obejmował m.in.: konfigurację przestrzeni powietrznej na lotnisku Dęblin w 2019 r., charakterystykę zdarzeń lotniczych zaistniałych w 2018 r., potencjalne zagrożenia dla Bezpieczeństwa Lotniczego związane z CAMO, aspekty psychologiczne wybranych zdarzeń lotniczych oraz specyfikę ruchu lotniczego w przestrzeni powietrznej MATZ DĘBLIN.

Konferencję zakończył Prorektor ds. wojskowych płk pil. dr inż. Krzysztof Cur, który podkreślał, że priorytetem uczelni kształcącej pilotów jest utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa realizowanych zadań lotniczych.

Źródło: Lotnicza Akademia Wojskowa
comments powered by Disqus