Przejdź do treści
Źródło artykułu

Tournée M28 po Ameryce Łacińskiej i Karaibach wzbudziło ogromne zainteresowanie klientów

Podróż dwusilnikowego samolotu M28, która odbyła się wczesnym latem po Ameryce Łacińskiej i Karaibach, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem klientów. Skutkiem tej podróży są przygotowywane przez zespół PZL Mielec, szczegółowe oferty dla ponad 20 potencjalnych, nowych klientów, reprezentujących zarówno operatorów komercyjnych, jak i wojskowych.

“Większość naszych nowych propozycji biznesowych dotyczy konkretnej potrzeby przewozu zarówno pasażerów, jak i towaru na nieprzygotowane lądowiska, w tym na lotniska w miejscach położonych bardzo wysoko nad poziomem morza”, powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny PZL Mielec.

“Niezwykle wysoki poziom zainteresowania będący skutkiem lotów pokazowych dla klientów w 12 lokalizacjach na terenie Karaibów i Ameryki Łacińskiej potwierdza nasze przekonanie, iż nawet na dzisiejszym, jakże konkurencyjnym rynku, M28 zapewnia odpowiednią kombinację mocy, wszechstronnej kabiny i wytrzymałości strukturalnej, umożliwiającą spełnienie szerokiej gamy wymagań transportowych.”

Ponad połowa przypadków zapytań ofertowych pochodzi od przewoźników prywatnych i regionalnych, w tym służb państwowych, takich jak policja. Pozostałe przypadki to operatorzy wojskowi.


Zdolność kabiny samolotu M28 do przewozu kombinacji foteli dla spadochroniarzy, foteli pasażerskich, noszy medycznych i ręcznego podnośnika do ładunków cieszyła się znacznym zainteresowaniem operatorów komercyjnych i wojskowych.

Zespół PZL Mielec weźmie w przyszłym tygodniu udział w wystawie zbrojeniowej MSPO w Kielcach, gdzie kolejny produkt firmy, śmigłowiec S-70i Black Hawk, będzie stanowić serce pokazów halowych i pokazów na świeżym powietrzu firmy macierzystej - Lockheed Martin.

Wariant przedstawiany podczas MSPO będzie typową konfiguracją stosowaną jako śmigłowiec poszukiwawczy i ratunkowy w warunkach pola bitwy oraz konfiguracją MEDEVAC, podobną do stosowanej w ramach akcji ratunkowych podczas katastrof humanitarnych i klęsk żywiołowych, takich jak skutki niszczycielskiej siły huraganu Harvey w Stanach Zjednoczonych.

Wcześniej w tym tygodniu, firma PZL Mielec ogłosiła swój udział w produkcji nowych wariantów wszechstronnej maszyny Black Hawk przeznaczonej do akcji gaśniczych, będących odpowiedzią na pilne potrzeby hrabstwa Los Angeles w stanie Kalifornia.

Zainteresowanie zakupem polskich helikopterów Black Hawk pozostaje na wysokim poziomie w Europie Środkowej i Wschodniej, przedstawiciele krajów takich, jak Czechy, Węgry, Litwa i Rumunia niedawno odwiedzili zakład PZL Mielec. Jeżeli rząd polski wybierze helikopter Black Hawk, wybór ten może być również początkiem sukcesu tej maszyny, obejmującego sąsiadów w regionie oraz inne kraje. 

Halowa wystawa firmy Lockheed Martin o powierzchni 182 m kw. na targach MSPO będzie przedstawiać odpowiedź na polski program Homar, oferowaną we współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ), wersję demonstracyjną kokpitu maszyny F-35, szereg produktów z zakresu precyzyjnej amunicji, w tym pociski HELLFIRE II i Javelin, pierwszy na świecie system ręcznych rakiet przeciwczołgowych.

Będąca globalnym liderem technologii firma Lockheed Martin aktualnie zatrudnia 1700 polskich pracowników na terenie zakładu PZL Mielec, a pośrednio zapewnia ponad 5000 innych miejsc pracy partnerów łańcucha dostaw, wielu spośród których prowadzi działalność w tzw. Polskiej Dolinie Lotniczej.

Stoisko firmy Lockheed Martin będzie znajdować się w Hali E, stanowisko 39 w trakcie targów MSPO, z oddzielną wystawą na świeżym powietrzu, przedstawiającą funkcjonalny helikopter S-70i Black Hawk, który przyleci specjalnie na pokaz w trakcie targów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony