Przejdź do treści
Źródło artykułu

Liczba pasażerów lotniska w Modlinie w lutym br. wzrosła do ponad 197 tys.

Lotnisko w Modlinie w lutym tego roku obsłużyło 197 tys. 480 podróżnych wobec 175 tys. 452 w lutym 2022 r. – podał w czwartek port. Najpopularniejszym kierunkiem w ubiegłym miesiącu był Londyn.

"W lutym z Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało 197 480 pasażerów i obsłużono na nim 1 359 operacji lotniczych" – poinformował w informacji prasowej port.

W lutym 2022 roku było to 175 tys. 452 pasażerów. Jak dodano, w minionym miesiącu największą popularnością wśród pasażerów cieszył się Londyn, a także Mediolan, Dublin, Rzym i Wiedeń.

"Prognozy na marzec br. odnośnie liczby obsłużonych pasażerów przewidują ok. 236 tys. osób, co oznacza kilkunastoprocentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem 2022 roku" – szacuje lotnisko.

Zgodnie z letnim rozkładem lotów, który wszedł w życie w ostatni weekend marca, port oferuje 60 bezpośrednich kierunków regularnych i czarterowych, w tym kilka nowości. Operujący w porcie irlandzki Ryanair będzie latał do 55 destynacji. Najwięcej kierunków - 12, będzie do Włoch. Na trasach do Wielkiej Brytanii obsługiwanych będzie osiem kierunków. Połączenia do Grecji i Hiszpanii będą liczyć po sześć kierunków.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin znajduje się 37 km od centrum Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej S7 i linii kolejowej Warszawa-Modlin. Lotnisko to obsługuje m.in. regularne rejsy Ryanaira.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony