60-latek fałszywie poinformował o ładunku wybuchowym w samolocie

Port Lotniczy Kraków - pas startowy (fot. Jacek Krawczyk)

Chełmscy policjanci zatrzymali 15 lipca br. 60-latka z gm. Siedliszcze, który powiadomił fałszywie o ładunku wybuchowym w samolocie. Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku i dotyczyło międzynarodowego lotu z Krakowa do Londynu. Informację o rzekomym ładunku przekazał telefonicznie do WCPR.

W środę kryminalni z chełmskiej komendy zatrzymali 60-letniego mieszkańca gminy Siedliszcze odpowiedzialnego za telefoniczne przekazanie fałszywej informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego w samolocie. Do zdarzenia doszło 7 grudnia ub.r. Informację tą przekazał na telefon alarmowy 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ze zgłoszenia wynikało, że rzekomy ładunek znajduje się na pokładzie samolotu lecącego z lotniska Kraków Balice do Londynu.

W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Chełmie wszczęła śledztwo. Policjanci, którzy od kilku miesięcy zajmowali się tą sprawą ustalili i zatrzymali przedwczoraj wytypowanego mężczyznę. 16 lipca został doprowadzony do prokuratury, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty. Policjanci wystąpili też o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
 
Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, wysoka grzywna i pokrycie kosztów działania służb w związku wszczętym alarmem.

Źródło: KWP w Lublinie
comments powered by Disqus