Ważne remonty w bielskim szpitalu dzięki unijnej pomocy

Kurier Poranny

W tym roku bielski szpital planuje kolejne inwestycje. Chodzi o modernizację bloku operacyjnego, oddziału ratunkowego i lądowiska dla helikopterów. Wszystko dzięki unijnej pomocy.

(...)

Także remont szpitalnego oddziału ratunkowego i modernizacja lądowiska dla helikopterów zostaną sfinansowane z RPO infrastruktura i środowisko.

Szpitalne lądowisko powstało w miejscu, w którym wcześniej był zbiornik przeciwpożarowy. Zbudowano go najniższym kosztem. Kilkadziesiąt ciężarówek ziemi, asfalt i odpowiednie oznakowanie załatwiły sprawę. Jednak lądowisko musi mieć system nawigacji satelitarnej.

- Remont SOR i modernizacja lądowiska dla helikopterów ma kosztować ponad sześć milionów - informuje dyrektor Grotowicz. - W tym przypadku unijne dofinansowanie pokryje 85 procent wspomnianej kwoty.

Mimo wszystko, wkład własny jest dla szpitala nie lada wyzwaniem finansowym. Dyrekcja bielskiego szpitala ma nadzieję, że do pomocy w modernizacji włączą się lokalne samorządy, które w statutach mają zapis dotyczący pomocy finansowej.

Pełną treść artykułu czytaj na stronie Kuriera Porannego.

Źródło: Kurier Poranny
comments powered by Disqus

Komentarze

Sześć milionów???
Widać, że łatwo i rozrzutnie remontuje się za społeczne pieniądze (nie ważne czy unijne).
Prywatny inwestor zrobiłby to za 600 tyś.

"Jednak lądowisko musi mieć system nawigacji satelitarnej."
Czyli zbudują specjalnego GNSS-a do obsługi tego lądowiska?