Relacja z 34. Podkarpackiego Konkursu Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych

Podkarpacki Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych (fot. KKSL)

W nawiązaniu do zapowiedzi, jaka ukazała się 22 stycznia br. na stronie dlapilota.pl o 34 Podkarpackim Konkursie Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych, niniejszym śpieszymy (wg frazy przysłowia: Lepiej późno niż wcale) z krótką relacją  z owego konkursu a zarazem wystawy.

Dzięki determinacji grupy sanockich pasjonatów modelarstwa i życzliwości kierownictwa Osiedlowego Domu Kultury "Puchatek" w Sanoku konkurs modelarski trwa nieprzerwanie od 33 lat. Tradycyjnie, celem konkursu, który w bieżącym roku miał miejsce od 25 stycznia do 8 lutego 2020 roku, jest niezmiennie rozwijanie i kształtowaniem zainteresowań politechnicznych. A poprzez towarzysząca konkursowi wystawę, popularyzacja wiedzy historycznej.

Do konkursu zgłosiło się 60 modelarzy reprezentujących 19 miejscowości województwa podkarpackiego, poddając ocenie komisji 226 modeli. Natomiast na wystawie, można było podziwiać ponad 250 modeli łącznie z modelami konkursowymi.

 

Komisja konkursowa oceniała modele na zasadzie „podoba się” lub „nie podoba się”, przyznając 3 pierwsze nagrody w każdej z kategorii konkursowej. Nagrody rzeczowe ufundował Urząd Miasta Sanoka i Sanocka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 

Udzielający patronatu konkursowi, Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa im. gen. pil. Ludomiła A. Rayskiego przyznał dwa wyróżnienia specjalne. Jedno wyróżnienie „za kolekcję modeli z biało-czerwoną szachownicą” a drugie wyróżnienie „za krzewienie idei latania bezsilnikowego kolekcją modeli szybowców”.

 

Wraz z wyróżnieniami wręczono albumowe wydanie pt. „Zatarte ślady przeszłości” ufundowane przez Agencję Wydawniczo-Fotograficzną „Graffia” w Krośnie, wydawcy opracowania książkowego pt. „Szkoła Podoficerów Lotnictwa dla Małoletnich. Krosno 1938-1939” autorstwa Janusza Kubita.

 

Ponadto, z rąk organizatora konkursu ODK „Puchatek” każdy z uczestniczących w konkursie  modelarzy otrzymał pamiątkowy puchar.

Wszystkim uczestniczącym w konkursie modelarzom życzymy udanego startu za rok, w jubileuszowym 35. Podkarpackim Konkursie Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

Opracował:Sekretarz klubu Zygmunt Bąk
Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa im. gen. pil. Ludomiła A. Rayskiego

 

 

Źródło: Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa
comments powered by Disqus