Przejdź do treści
Źródło artykułu

Kraków będzie miał bezpośrednie połączenie lotnicze z Kuwejtem

Kuwejcka tania linia lotnicza Jazeera Airways uruchomi od 11 czerwca bezpośrednie połączenie pomiędzy stolicą tego państwa Kuwejtem i Krakowem – poinformował przewoźnik na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, loty na trasie Kuwejt – Kraków będą wykonywane od 11 czerwca dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki z wykorzystaniem samolotów Airbus A320.

Jazeera Airways to kolejny bliskowschodni przewoźnik, który będzie latał do Krakowa. Od kilku lat obecny jest tutaj Flydubai z połączeniem z Dubaju, a od zeszłego roku Turkish Airways latający ze Stambułu. Z końcem czerwca loty z Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich uruchomi Air Arabia.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko osiągnęło rekordowy wynik, obsługując ponad 9,4 mln podróżnych. W tym roku planuje przekroczyć poziom 10 mln osób. W wiosenno-letniej siatce połączeń posiada ono 150 połączeń do 33 krajów, realizowanych przez 26 linii lotniczych. (PAP)

rgr/ mmu/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony