Konkurs "Samoloty z Zegrza Pomorskiego"

Konkurs "Samoloty z Zegrza Pomorskiego" (fot. modelarstwo.koszalin.pl)

Już niedługo startuje IX Bałtycki Festiwal Modelarski. Organizatorzy zaczynają więc przekazywanie informacji o tegorocznej edycji.

Koszaliński Pluton Modelarski i Gminny Klub Sportowy Orlęta Rosnowo ogłaszają w ramach IX Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego konkurs "Samoloty z Zegrza Pomorskiego".

Od 1953 roku lotnisko Zegrze Pomorskie było domem najpierw dla 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, a następnie w latach 1989 - 2000 9 PLM. Przez ten okres w Zegrzu użytkowane były takie samoloty jak: Jak-23, MiG-15, MiG-15 UTI, Lim-1, Lim-1SB, Lim-2, Lim-5, MiG-17, MiG-21 F-13, Mig-21PF, Mig-21PF, MiG-21MF, MiG-21US, MiG-21UM, MiG-21bis, TS-11 Iskra, Jak-11.

W konkursie mogą brać udział modele w skali 1:72 i wyższej (1:48, 1:32 itp.) w malowaniu samolotów będących na wyposażeniu Pułku w Zegrzu Pomorskim od powstania do rozformowania jednostki. Modele zgłoszone do konkursu mogą brać jednocześnie udział w klasyfikacji festiwalowej. Modele zgłaszane do konkursu powinny posiadać minimalną dokumentację wskazująca na stacjonowanie danej maszyny w Zegrzu Pomorskim (zdjęcie, rysunek, itp.).

Oceny prac dokona wspólna komisja złożona z przedstawicieli obu organizatorów konkursu. W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe – nagrodzone zostaną trzy wyróżnione modele. Organizatorzy mogą zdecydować o zmianie ilości nagród w przypadku zgłoszenia dużej ilości prac.

W konkursie mogą brać udział modele, które zdobyły wyróżnienia w poprzednich edycjach, nie biorą wówczas udział w klasyfikacji festiwalowej. W klasyfikacji festiwalowej prosimy zgłosić taki model jako model wystawowy.

Osoby, które zgłoszą model, swoją pracę do konkursu mogą zadeklarować przekazanie jej na rzecz izby pamięci w Rosnowie (przewidziana jest forma rekompensaty za przewidziane modele)
Konkurs finansowany jest w ramach programu Moja Mała Ojczyzna Fundacji BGK.

Informacje dotyczące konkursu, wsparcie merytoryczne związane z informacjami o malowaniu samolotów stacjonujących w w Zegrzu Pomorskim – Mirosław Pawlak tel. 602237831, mail judo.rosnowo@op.pl

Zgłaszanie modeli do konkursu będzie odbywało się przez formularz rejestracyjny BFM – formularz zostanie uruchomiony 1.03.2020 r.

Więcej informacji na stronie www.modelarstwo.koszalin.pl

Źródło: Koszaliński Pluton Modelarski
comments powered by Disqus