"Mocny Kawa" – reportaż o człowieku, który przeleciał szybowcem nad Himalajami

Sebastian Kawa w szybowcu (fot. Kopalnia Reportaży TVP Katowice)

Już w najbliższą środę zapraszamy do "Kopalni Reportaży" w TVP Katowice. W kolejnym odcinku fani lotnictwa będą mogli zobaczyć przepiękny reportaż Moniki Meleń o przyjaźni, pasji i spełnionych marzeniach. Tym razem w "Kopalni Reportaży" o bujaniu w przestworzach i o marzeniach, które jeśli bardzo się chce zawsze się spełnią. Bohaterem będzie Sebastian Kawa – lekarz i mistrz świata w konkurencjach szybowcowych.

Sebastian Kawa jest z wykształcenia ginekologiem. Po pracy...szybuje. Co niezwykłe – jako pierwszy człowiek w historii przeleciał szybowcem nad Himalajami.

Nikt dotąd nie odważył się latać szybowcem nad najwyższymi górami świata. Dokonał tego dopiero Sebastian Kawa, który przewodniczył pionierskiej i niezwykle trudnej logistycznie wyprawie „Himalaya Gliding Project”.

W grudniu 2013 roku Sebastian jako pierwszy człowiek w historii wykonał bezsilnikowy lot nad Himalajami, przecinając niebo nad Annapurną, a podczas drugiego etapu ekspedycji, wiosną 2014 roku odbył wiele niebezpiecznych rejsów powietrznych wśród skał. W lotach dwuosobowym szybowcem towarzyszyli mu: Tomasz Kawa (ojciec), Tomasz Chudoment, Tadeusz Kmieć, Sławomir Piela, Krzysztof Strama, Krzysztof Trześniowski i Joandi Elmer. Podczas wyprawy zgromadzono wiele danych istotnych dla meteorologii i lotnictwa.

Zapraszamy na reportaż pt. "Mocny Kawa" już w środę (27 września) o godzinie 21:15 w TVP Katowice. A dzień później... Sebastian Kawa będzie specjalnym gościem w Dzień dobry Polsko TVP1.

Źródło: Kopalnia Reportaży TVP Katowice
comments powered by Disqus