8. Rajdowe Samolotowe Mistrzostwa Polski w Nowym Targu

Rajdowe Samolotowe Mistrzostwa Polski (fot. samolotowa.pl)

Aeroklub Nowy Targ oraz Komisja Samolotowa Aeroklubu Polskiego zapraszają pilotów do rywalizacji w 8. Rajdowych Samolotowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 4–8.07.2018 r. na lotnisku w Nowym Targu.

Mistrzostwa są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i są kwalifikacją pilotów do Kadry Narodowej 2019. Rajdowe Mistrzostwa Polski zaliczane są do Samolotowego Rajdowego Pucharu Polski i są ostatnim elementem przygotowań Rajdowej Reprezentacji Polski na 21 Rajdowe Mistrzostwa Świata w Dubnicy (Słowacja).

Zawody będą rozgrywane według aktualnego Regulaminu Zawodów Samolotowych oraz Regulaminu Zawodów w Lataniu Rajdowym wydanym przez FAI General Aviation Commission - edycja 2018. Każda załoga jest zobowiązana do posiadania urządzenia rejestrującego lot nawigacyjny.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie przez każdego zawodnika (pilota, nawigatora) licencji sportowej Aeroklubu Polskiego w sporcie samolotowym. Ponadto każdy pilot-dowódca musi posiadać: licencję pilota samolotowego lub odpowiednio świadectwo kwalifikacji, ważne kwalifikacje do wykonywania lotów na danym statku powietrznym, aktualne badania lotniczo-lekarskie, aktualne KWT i KTP.


(fot. samolotowa.pl)

Zgłoszenia udziału w zawodach nalezy dokonać do dnia 26.06.2018 r. na druku zgłoszenia wg załącznika nr 3 Kierownikowi zawodów na adres: aeroklub@nowytarg.pl oraz do Komisji Samolotowej na adres: komisja.samolotowa@gmail.com

W skład kierownictwa zawodów wchodzą: Marek Lijewski – Dyrektor Aeroklubu Nowy Targ, jako Kierownik Zawodów; Stanisław Cieślak – jako Główny Sędzia Zawodów. Na Przewodniczącego Jury zawodów został wyznaczony Robert Kielar. Za przygotowanie tras konkurencji nawigacyjnych odpowiedzialny będzie Krzysztof Borkowski.

Mistrzostwa poprzedzi trening pilotów Samolotowej Kadry Narodowej w lataniu rajdowym, który przeprowadzony będzie w dniu 4.07.2018 r. Trening pod nadzorem kadry trenerskiej – trenera Ryszarda Michalskiego oraz asystenta trenera Stanisława Cieślaka rozpocznie się od godziny 10:00.

Zgłoszenie (Załącznik nr 3) na 8. Rajdowe SMP oraz trening TUTAJ.

Zapraszamy na latanie rajdowe do Nowego Targu.

Wszystkie szczegóły dostępne są w Pismach Organizacyjnych:
Pismo Organizacyjne 8. Rajdowych Samolotowych Mistrzostw Polski
Pismo Organizacyjne treningu Samolotowej Kadry Narodowej w lataniu rajdowym

Źródło: Komisja Samolotowa AP
comments powered by Disqus