Historia konstrukcji lotniczych powstałych na wydziale MEIL

Historia konstrukcji lotniczych powstałych na wydziale MEIL

Pod patronatem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa (MEiL), Koło Naukowe Lotników serdecznie zaprasza wszystkich pasjonatów lotnictwa na spotkanie z Panem Andrzejem Glassem. Szanowny Gość zgodził się podzielić z Wami swoim bogatym doświadczeniem. Będziemy mogli wysłuchać opowieści min. o historii Akara.

To spotkanie zarówno dla tych, którzy od dawna interesują się polskim lotnictwem, jak i dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają poznawać jego pasjonującą historię. Macie wyjątkową okazję, aby posłuchać osoby, która tę historię tworzyła.

Na wykład zapraszamy 30 października (czwartek), godz. 18:00 do Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej, ul. Nowowiejska 24, sala AK.

Dr inż. Andrzej Glass - konstruktor lotniczy, wieloletni pracownik PZL, konstruował PZL-104 Wilgę. Wybitny historyk lotnictwa. Autor licznych książek, w tym kilkudziesięciu związanych z lotnictwem ("Polskie skrzydła", "Lotnictwo"). Redaktor naczelny "Techniki lotniczej i astronautyki". Jest także wybitną postacią polskiego harcerstwa, harcmistrzem, członkiem naczelnictwa ZHR.

Źródło: KNL
comments powered by Disqus