Specjalistyczny dron trafił do policji w Siedlcach

Specjalistyczny dron trafił do policji w Siedlcach (fot. KMP Siedlce)

Od miesiąca policjanci z Siedlec mogą korzystać z możliwości bezzałogowego statku powietrznego (drona).

Drona Yuneec Typhoon H 520 w dniu 17 października br. na ręce podinsp. Dariusza Króla, Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Siedlcach, przekazał Dariusz Stopa, Starosta Siedlecki.

Bezzałogowy statek powietrzny, nazywany popularnie dronem, jest najnowocześniejszym urządzeniem na wyposażeniu siedleckiej policji wykorzystywanym do codziennej pracy tej jednostki. Dron ma wspomagać zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom  powiatu siedleckiego.

Od dłuższego już czasu władze powiatu nosiły się z zamiarem zakupu tego typu urządzenia. Teren powiatu siedleckiego jest rozległy i dość gęsto zalesiony. Urządzenie będzie wykorzystywane  przede wszystkim do poszukiwania osób zaginionych i realnie zwiększa szanse na pomyślne zakończenie każdej takiej akcji. Będzie także wspomagało zabezpieczenie imprez masowych.


(fot. KMP Siedlce)

Dron został przekazany wraz dodatkowym wyposażeniem. Wyposażony został w kamerę E90 posiadającą wysoką rozdzielczość obrazu oraz wyposażoną w szerokokątny obiektyw, przystosowaną do transmisji obrazu wideo do stacji naziemnej w czasie rzeczywistym. Może w znieść się na wysokość do 10 tys. metrów nad ziemię. Dwóch policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach  przeszło indywidualne  szkolenie praktyczne i teoretyczne z obsługi tego urządzenia zakończone egzaminem państwowym.

Źródło: KMP Siedlce
comments powered by Disqus