Stalowowolskie Balonowe Babie Lato 2021

Dwa balony - przygotowanie do startu (fot. Klub Balonowy Stalowa Wola/FB)

Już niebawem balony pokolorują stalowowolskie niebo. Trwają przygotowania do Stalowowolskiego Balonowego Babiego Lata. Zawodnicy z całej Polski powalczą w Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Impreza odbędzie się w dniach 24-26 września 2021 r.

Zawody balonowe w tym mieście to jedne z najstarszych imprez balonowych rozgrywanych w Polsce.

Historia stalowowolskich zawodów datuje się od 1988 roku. Wtedy to rozpoczęto regularne rozgrywanie zawodów i dla ciekawostki dodam, że w pierwszych zawodach (1988 r.) w Stalowej Woli startowały wszystkie polskie balony – a było ich aż osiem. Z roku na rok do Stalowej Woli chętnie przyjeżdżało coraz więcej ekip na początku krajowych, a następnie i zagranicznych. Były lata, że startowało ponad 50 balonów. Po kilkuletniej przewie zawody wznowiono – przy współpracy aeroklubu i władz samorządowych. Przez wiele lat rozgrywano jesienne zawody pucharowe pt. Balonowe Babie Lato – przypomina Waldemar Lekan z Klubu Balonowego Stalowa Wola.

W 2012 roku w Stalowej Woli powstaje Klub Balonowy Stalowa Wola na czele z instruktorem pilotem Waldemarem Lekan. Klub zaczyna prężnie działać organizując co roku zawody balonowe. Na stanie jest dwa balony. Pierwszy to CAMERON, a drugi to nowy KUBICEK zakupione przez naszego sponsora i jednocześnie współzałożyciela klubu – dodaje.

Głównym sponsorem corocznych zawodów jest Prezydent Miasta Stalowej Woli. Organizatorem wydarzenia jest Klub Balonowy Stalowa Wola. W obecnej edycji Stalowowolskiego Balonowego Babiego Lata wystartuje 16 załóg. Zawody rozpoczną się 24 września popołudniową konkurencją (godz. 17:00-18:30).

Na sobotę organizatorzy zaplanowali dwie konkurencje sportowe tj. poranną (godz. 6:30-8:30) i popołudniową (17:00-18:30). Dodatkowo w sobotę (25 września) zaplanowano o godzinie 19:00 Wielką Nocną Galę Balonową na Nadsańskich Błoniach połączoną z pokazem laserów i fajerwerków.

26 września będzie dniem rezerwowym na rozegranie konkurencji sportowych.

Więcej informacji na profilu facebookowym Klubu Balonowego Stalowa Wola.

Źródło: Klub Balonowy Stalowa Wola
comments powered by Disqus