KLM w liczbach w 2020 r.

EMB175 należący do linii KLM, fot. KLM

Rok 2020, który był niewątpliwie najtrudniejszym rokiem dla lotnictwa, dobiega końca. Tradycyjnie Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM przygotowały podsumowanie najważniejszych wydarzeń 2020 w formie filmu i infografiki. Dla KLM, podobnie jak dla wszystkich, rok 2020 upłynął pod hasłem COVID-19, a pandemia wywarła olbrzymi wpływ na działalność przewoźnika. Liczba podróżnych z 35 milionów w 2019 roku spadła do 11,2 mln, a siatka połączeń jest realizowana w około 45-50 procentach (stan na grudzień 2020 r.).

Z powodu dużego zapotrzebowania na środki ochrony zdrowia i materiały medyczne, wzrosło znaczenie przewozów cargo. W tym roku przetransportowano 2500 ton frachtu, w tym 130 milionów masek i 4,5 miliona par rękawiczek. Do tej pory KLM zorganizował też 145 lotów z cargo w kabinach pasażerskich swoich samolotów. Mimo trudnych czasów, linia dokłada wszelkich starań o najwyższy poziom usług pasażerskich, a także nadal kontynuuje inwestycje w zrównoważony rozwój i innowacje.  W grudniu 2020, drugi rok z rzędu holenderskie linie otrzymały najwyższą notę pięciu gwiazdek w rankingu APEX.

Ocena została przyznana na podstawie opinii podróżnych, którzy docenili komfort foteli w samolocie, obsługę kabinową, posiłki i napoje, a także rozrywkę pokładową i dostęp do Wi-Fi. W zakresie innowacji, tegorocznym osiągnięciem był pierwszy lot testowy modelowej wersji samolotu przyszłości Flying-V, a także wdrożenie wirtualnej rzeczywistości (VR) do programu szkoleniowego pilotów KLM. Powstał też pierwszy na świecie w branży cargo program wsparcia i rozwoju zrównoważonych paliw lotniczych (SAF), w celu ich szerszego wykorzystania przy realizacji lotów transportowych. W ostatnich miesiącach KLM Cargo oraz lotnisko Schiphol prowadzą wzmożone przygotowania do bezprecedensowej pod względem skali operacji logistycznej, jaką będzie globalna dystrybucja szczepionek przeciw Covid-19.


 

Źródło: KLM Royal Dutch Airlines
comments powered by Disqus