14. Paralotniowe Mistrzostwa Świata - dzień 1

Wczoraj ruszyła pierwsza konkurencja 14. Paralotniowych Mistrzostw Świata. W zawodach bierze udział 150-ciu najlepszych zawodników z całego świata, w tym 14 kobiet.

Polskę reprezentują: broniąca tytułu Mistrzyni Świata warszawianka Klaudia Bułgakow, Michał Gierlach (Dobczyce), Paweł Faron (Żywiec), Piotr Mieszczak (Żywiec), Marek Robel – obecny mistrz Polski (Kraków) i Mariusz Wiśniowski – Mistrz Polski 2013 (Jaworzno).

Najlepszy z Polaków, Michał Gierlach, 32 w pierwszej konkurencji Paralotniowych Mistrzostw Świata.

W dniu wczorajszym rozegrana została pierwsza konkurencja 14-stych Paralotniowych Mistrzostw Świata. Rozłożono trasę o długości 89 km.

Konkurencję wygrał Czech Peter Kostur, oblatując trasę w czasie 2:16 min. Najlepszy z Polaków Michał Gierlach zajął 32 miejsce, pokonujac trasę w 2:19 min.

Walka była bardzo wyrównana. Pierwszy "peleton" pilotów lecial łeb w łeb przez całą trasę. I jedynie sekundy decydowały o pozycji na mecie.

Zawodnicy rywalizować będą do 25.01.2015 r. w Kolumbijskiej miejscowości Roldanillo.

Roldanillo położone jest w dolinie Cauca. Jest to rolniczy region Comubji. Uprawia się tu głównie trzcinę cukrową. Głównym miastem doliny jest miasto Cali, położone 150 km na południe od Roldanillo.