Ruszyły zapisy na Kino Samolotowe APRON ALFA Lotnisko Piła (EPPI)

Kino Samolotowe APRON ALFA Lotnisko Piła (EPPI) - 25 lipca 2020

Kina samochodowe już były. Czas zapisać się na kartach historii lotnictwa. Pierwsze w Polsce Kino Samolotowe rusza już za moment. Idea polega na tym, że będzie można obejrzeć ulubiony film z kabiny swojego samolotu.

Aeroklub Ziemi Pilskiej, Urząd Miasta Piła, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Regionalne Centrum Kultury oraz Związek Polskich Spadochroniarzy oddział VIII Poznań zapraszają pilotów na jedyne w Polsce Kino Samolotowe.

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń, które potrwa do 20 lipca 2020 r.
Formularz do rejestracji dostępny jest TUTAJ.

Planowana data pierwszego seansu to 25 lipca 2020 r., w Apron Alfa na lotnisku EPPI (Piła).

Tego dnia organizatorzy zaplanowali do godz. 18:00 przylot samolotów. W godzinach od 18:00 do 21:30 kotwiczenie samolotów (tych, które zostają na lotnisku na noc). Początek seansu zaplanowano na godz. 21:30. O godz. 23:00 początek wylotu samolotów i zakwaterowanie osób pozostających na noc.

Dla osób które przylecą własnym statkiem powietrznym darmowe jest: lądowanie na lotnisku, seans filmowy w Kinie Samolotowym oraz całonocna ochrona statku powietrznego z soboty na niedzielę.

Dźwięk filmu będzie odtwarzany w radiu FM, aby w pełni korzystać z kina samolotowego, konieczne jest posiadanie własnego radioodbiornika (nie może to być radio lotnicze). Istnieje także możliwość nabycia u organizatora radioodbiornika za 50 zł.

Na miejscu podczas seansu czekać będą na widzów Food Trucki z pysznym jedzeniem.

Na swoje miejsce startu będzie można wrócić po seansie (około północy). Dla tych osób organizatorzy włączą oświetlenie pasa tak, żeby mogli wrócić do domu bezpiecznie. Jednak organizatorzy zachęcają, żeby zostać z w Pile do niedzieli. Na tę okazję przewidują dwie możliwości noclegu.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Kino Samolotowe APRON ALFA
comments powered by Disqus