Przejdź do treści
Letni obóz szybowcowy LOTEK 2019 (fot. KSS Jeżów)

Letni obóz szybowcowy LOTEK 2019

Aeroklub Opolski wspólnie z Karkonoskim Stowarzyszeniem Szybowcowym serdecznie zaprasza wszystkich szybowników na Letni Obóz Treningowo Edukacyjny Opole 2019. Rejestracja trwa. Tegoroczne zgrupowanie LOTEK 2019 będzie jeszcze ciekawsze niż wcześniejsze edycje.

Najważniejsza różnica, to fakt, że w tym roku przeprowadzone będzie w dwóch turnusach i na dwóch lotniskach! Pierwszy tydzień, w tradycyjnym terminie 28.07–03.08.2019 r. na lotnisku Aeroklubu Jesenik w Mikulovicach (LKMI). Drugi tydzień, 04.08–11.08.2019 r., na lotnisku Aeroklubu Opolskiego (EPOP) w Polskiej Nowej Wsi.

Kolejna edycja tej imprezy będzie okazją do treningu w lataniu przelotowym, zdobywania wiedzy oraz doświadczenia lotniczego. Organizatorzy zapraszają zarówno młodych jak i bardziej doświadczonych szybowników.

Celem zgrupowania LOTEK 2019 jest trening w lataniu przelotowym, integracja środowiska lotniczego, podnoszenie bezpieczeństwa, nauka bezpiecznego latania w terenie górzystym, podniesienie kwalifikacji pilotów oraz uzyskanie warunków do odznak FAI.

Pierwsza edycja obozu odbyła się w 2014 roku. Uczestnicy zgodnie podkreślali atuty miejsca: bardzo przyjazną atmosferę stworzoną przez Gospodarzy, doskonałe warunki termiczne, duże i bezpieczne lotnisko. Wśród przygotowanych zajęć dodatkowych uczestnicy mieli m.in. możliwość treningu samochodami na płycie poślizgowej, w ramach zajęć z zakresu bezpieczeństwa jazdy z przyczepami szybowcowymi. Wszyscy byli pod wrażeniem jednego z największych hangarów w Polsce.

Na lotnisku w Opolu oprócz latania w doskonałych warunkach termicznych, tradycyjnie prowadzone będą zajęcia z taktyki przelotowej, a w wolnym czasie będziemy ćwiczyli naukę jazdy na płycie poślizgowej.

W Mikulowiacach uczestnicy poznawać będą specyfikę latania w warunkach górskich, oraz zapoznają się z procedurami obowiązującymi u naszych południowych sąsiadów. W wolnych chwilach będziemy integrować się z lotnikami z Czech, zwiedzać jaskinie krasowe w Jesenikach, oraz poznawać nowe typy sprzętu.

Nowa infrastruktura na obu lotniskach zachęca do przyjazdu z całymi rodzinami. Karkonoskie Stowarzyszenie Szybowcowe, Aeroklub Opolski i Aeroklub Jesenik zapraszają.

Udział w zgrupowaniu LOTEK 2019 możliwy jest w dowolnie wybranym okresie jego trwania (uczestnik wybiera zarówno termin przyjazdu jak i czas pobytu).

Minimalne wymagania dla uczestników zgrupowania LOTEK 2019:
1. Ważna licencja pilota szybowcowego, ważne orzeczenie lotniczo-lekarskie (których okres ważności jest nie krótszy niż termin pobytu na LOTKU), oraz książka pilota szybowcowego z potwierdzeniem wykonania lotów kontrolnych (KUP).
2. Uprawnienie do startów za samolotem lub/i za wyciągarką.
3. Uprawnienie do wykonywania lotów na typie szybowca, na którym pilot wykonywać będzie loty.
4. Komplet dokumentów szybowca oraz wymagane prawem ubezpieczenia – dla osób z własnym sprzętem.

Zgłoszenie udziału w Letnim Obozie Treningowo Edukacyjnym LOTEK należy wysłać mailem na adres: kssjezow@gmail.com

Terminarz:
• Początek przyjmowania zgłoszeń elektronicznych – 15.03.2019 r.
• Termin przybycia na LOTEK 2019 – od 27.07.2019r
• Rejestracja uczestników – od 27.07.2019 r., od godziny 10:00
• Inauguracja LOTEK KSS-AOP 2019 – 27 lipiec 2018 (sobota), od godz. 10:00
• Zakończenie I Turnusu w Jeseniku – 03 sierpnia 2019 (sobota)
• Przebazowanie z Jesenika do Opola – 03 i 04 sierpnia 2019
• Zakończenie II Turnusu i podsumowanie LOTKA – 11 sierpnia 2019 (niedziela)

Więcej informacji można znaleźć w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony