Przejdź do treści
Motoparalotniarz podczas slalomu nad zbiornikiem wodnym w Jutrosinie (fot. kadrappg.pl)
Źródło artykułu

VI Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski w Jutrosinie

Zapraszamy motoparalotniarzy do udziału w szóstej edycji Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 18-23 sierpnia 2020 r. w Jutrosinie nad zbiornikiem wodnym.

Organizatorami zawodów są: Aeroklub Ostrowski, Stowarzyszenie Paralotnie Michałków oraz  Komisja Mikrolotowa Aeroklubu Polskiego. Współorganizatorem jest Urząd Miasta i Gminy Jutrosin.

Warunkiem uczestnictwa w Mistrzostwach jest:

  • posiadanie ważnego świadectwa kwalifikacji upoważniającego do wykonywania lotów na posiadanym PPG/PPGG lub dokumentu zagranicznego upoważniającego do wykonywania takich lotów,
  • Licencja Sportowa FAI*,
  • ważne ubezpieczenie OC w związku z wykonywanymi lotami,
  • podpisanie karty rejestracyjnej zawodnika w dniu rejestracji,
  • posiadanie sprawnego technicznie skrzydła i silnika, oraz spadochronu ratunkowego,
  • opłacenie opłaty startowej,
  • posiadanie sprawnej kamizelki ratunkowej.

* zawodnicy nie posiadający licencji sportowej FAI (NAC), będą dopuszczeni do udziału w zawodach, ale nie będą klasyfikowani w VI MPSMP.

Zawody zostaną rozegrane w 2 klasach: PF1, PL1, oraz w 3 osobowych sztafetach. W sztafetach mogą brać udział zawodnicy z obu klas jednocześnie. W wypadku uczestnictwa w klasie mniej niż 4 załóg, klasa nie zostanie rozegrana.

Podczas zawodów zostaną wyłonieni zwycięzcy VI MPMP oraz zwycięzcy Paramotor Slalom Polish Championships w klasyfikacji międzynarodowej.

Zawody będą rozegrane zgodnie z regulaminem i katalogiem konkurencji będącego załącznikiem do regulaminu zawodów. Wyniki Mistrzostw Polski wliczane są do rankingu MPPP.

Zawody zostały zgłoszone do CIMA FAI jako zawody II kat FAI. Po spełnieniu wymogów formalnych wyniki zostaną uwzględnione przez FAI w rankingu WLC (World League Cap).

Rejestracja zawodników odbywa się mailowo. Zgłoszenia uczestnictwa należy dokonać na adres: a.paska@aeroklubpolski.pl oraz dyrektor@michalkow.pl

W ubiegłym roku Mistrzem w klasie PF1 został Bartosz Nowicki, a mistrzostwo w klasie PL1 zdobył Wojciech Bógdał. Podsumowanie V Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Polski w Jutrosinie można zobaczyć tutaj – (LINK)

Tegoroczne Mistrzostwa z pewnością będą wielkim wydarzenie dla motoparalotniarzy i zarazem bardzo widowiskowymi zawodami dla przybyłej publiczności.

Więcej informacji w Biuletynie 1 oraz na stronie www.kadrappg.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony