Przejdź do treści
Źródło artykułu

Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski w Jutrosinie

Już za 42 dni motoparalotniarze rywalizować będą podczas V Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Polski, które rozgrywane będą w dniach 5-9 czerwca 2019 r. w Jutrosinie nad zbiornikiem wodnym.

Organizatorami zawodów są: Aeroklub Ostrowski, Stowarzyszenie Paralotnie Michałków oraz Komisja Mikrolotowa Aeroklubu Polskiego. Współorganizatorem jest Urząd Miasta i Gminy Jutrosin.

Zgłosiło się 40 zawodników z 8 krajów. Ze względu na ograniczony czas zawodów nie będą przyjmowane dalsze zgłoszenia. Organizatorzy mają zaplanowane 20 tasków kalifikacji, co daje 800 przelotów, do tego jeszcze sztafety i finały. Już dziś zapraszają wszystkich na relacje live na FB.

Zawody zostaną rozegrane w 2 klasach: PF1, PL1, oraz w 2 osobowych sztafetach. W sztafetach mogą brać udział zawodnicy z obu klas jednocześnie. Mistrzostwa będą rozgrywane w bardzo widowiskowej konkurencji, czyli slalomie, podczas którego zawodnicy będą musieli w jak najlepszym czasie pokonać trasę między rozstawionymi pylonami. Podczas zawodów zostaną wyłonieni zwycięzcy V MPMP oraz zwycięzcy Paramotor slalom Polish championships w klasyfikacji międzynarodowej. Wyniki Mistrzostw Polski wliczane są do rankingu MPPP.

Przedsmak zmagań pilotów motoparalotniowych można będzie zobaczyć już w weekend 26-28 kwietnia, podczas treningu przed mistrzostwami.

To z pewnością będzie wielkie wydarzenie dla motoparalotniarzy i zarazem bardzo widowiskowe zawody dla przybyłej publiczności.

Zapraszamy do kibicowania zawodnikom.

Więcej informacji na stronie www.kadrappg.pl oraz na pprofilu facebookowym Paramotor Team Poland.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony