Przejdź do treści
Bartosz Nowicki drugi na Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach w Hiszpanii (fot. Paweł "Lojak" Kozarzewski)
Źródło artykułu

Bartosz Nowicki drugi na Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach w Hiszpanii

W dniu 20 czerwca na Bornos zakończyły się Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Hiszpanii. Bornos to od kilku lat jedno z najlepszych miejsc do latania slalomów, gdzie regularnie organizowane są treningi oraz  zawody rangi FAI I i FAI II, w tym roku pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorom, wiatr nie pozwolił latać przez pierwsze dwa dni zawodów, wykorzystano zatem dzień rezerwowy, by dokończyć zawody.

Wystartowało 21 zawodników z 6 krajów w 2 klasach, klasa PF1 (start jednoosobowy z nóg) liczyła 11 zawodników natomiast klasa PL1 (start jednoosobowy z kół) 10 zawodników, najliczniejszą reprezentacją w tych zawodach okazała się drużyna Kataru, która wystawiła 9 swoich zawodników, Hiszpanię reprezentowało 8 zawodników, po jednym pilocie reprezentacje: Polski, Grecji, Belgii, Francji.  Zanim zaczęto zawody, piloci przez 3 dni mogli uczestniczyć w oficjalnych treningach, w trakcie 2 dni zawodów rozegrano 6 konkurencji z czego jeden najgorszy wynik był kasowany.

Nasz pilot Bartosz Nowicki reprezentujący Aeroklub Ostrowski oraz Stowarzyszenie Paralotnie Michałków wygrał dwie z sześciu konkurencji, raz był drugi i 3 x był trzeci, ostatecznie dało mu to drugą pozycję. Pogoda nie pozwoliła rozegrać finałów stąd wyniki z kwalifikacji okazały się wynikami końcowymi.

Zwycięzcy w poszczególnych klasach kategorii Open:

Klasa PF1 (jednoosobowa, start z nóg)
1 miejsce – Naif Al-Baloshi (Katar)
2 miejsce – Bartosz Nowicki (Polska)
3 miejsce – Dimitris Kolliakos (Grecja)

Klasa PL1 (jednoosobowa, start z kół)
1 miejsce – Hayan Al-Hebabi (Katar)
2 miejsce – Saeed Malhiya (Katar)
3 miejsce – Saeed Al-Marri (Katar)

Warto dodać, że Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Hiszpanii miały rangę FAI II, punkty zdobyte przez wszystkich zawodników będą dodane do rankingu World Cup, piloci punktowali na swoje indywidualne konta jak również w rankingu reprezentacji.

Jeszcze raz gratulujemy Bartoszowi świetnego wyniku na Bornos i życzymy powodzenia w nadchodzących zawodach slalomowych w Polsce w Jutrosinie – Slalom Cup, które odbędą się w dniach 3 – 7 sierpnia 2021, gdzie będzie można zobaczyć 40 najlepszych pilotów z całego świata. Ponad miesiąc przed organizacją imprezy rejestracja została zamknięta ze względu na ilość chętnych. Trzymamy kciuki za pogodę i wyniki polskich pilotów biorących udział w imprezie.

Oficjalne wyniki końcowe z Bornos:


 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony