Przejdź do treści
Źródło artykułu

Odsłonięto obelisk upamiętniający Grzegorza Krzyżanowskiego

16 maja 2015 roku na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie został odsłonięty kamień upamiętniający Pierwszego Motoparalotniowego Slalomowego Mistrza Świata – Grzegorza Krzyżanowskiego, który 16 czerwca 2014 roku zginął w wypadku lotniczym.

Odsłonięcie Kamienia Pamiątkowego odbyło się w czasie rozgrywanego 1 Motoparalotniowego Slalomowego Memoriału Grzegorza Krzyżanowskiego w Piastowie.

W uroczystości odsłonięcia udział wzięli rodzina, przyjaciele piloci, znajomi oraz kibice sportów lotniczych jak również Wiceprzewodniczący Rady Miasta Radom – Wiesław Wędzonka,  Wójt Gminy Jedlińsk – Kamil Dziewierz, Sekretarz Generalny Aeroklubu Polskiego – Ryszard Michalski oraz władze Aeroklubu Radomskiego – Prezes płk Marek Bylinka, wiceprezes Mirosław Ireneusz Danik i dyrektor Stanisław Szczepanowski.

Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odznaczył pośmiertnie Grzegorza Krzyżanowskiego Złotym Krzyżem Zasługi.


(fot. kadrappg.pl)

Bardzo wszystkim dziękujemy za tak licznie przybycie na uroczystość. Cieszy nas to, że tak wiele osób pamięta o Grzesiu. Uczciliśmy Jego pamięć nie tylko obeliskiem, ale również warkotem silników podczas rozgrywania Memoriału Jego imienia. Dla nas lotnisko w Piastowie to teraz jeszcze ważniejsze miejsce niż poprzednio. Będziemy tam przyjeżdżać, będziemy tam latać i będziemy pamiętać.

Paramotor Team Poland

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony