Wyniki pierwszych Ogólnopolskich Wirtualnych Zawodów na celność lądowania samolotem A320

Pierwsze Ogólnopolskie Wirtualne Zawody na celność lądowania samolotem A320 (fot. JetZone24)

7 i 8 grudnia firma JetZone24 zorganizowała Pierwsze Ogólnopolskie Wirtualne Zawody na celność lądowania samolotem A320. Patronem medialnym wydarzenia był również portal dlapilota.pl

Jak informują organizatorzy, impreza udała się fenomenalnie. Wykonane zostało blisko 200 lądowań i pokonany dystans ponad 1600 NM (odległość jak z Polski na Islandię).

Podczas zawodów pierwsze lądowanie było próbne, a dwa kolejne były już punktowane. Rywalizujący piloci musieli trafić kołami w pas startowy jak najbliżej punktu „0”, znajdującego się na środku specjalnie przygotowanych oznaczeń. Oceniany był nie tylko punkt, w którym samolot dotknął kołami pasa, ale także jakość tego lądowania, czyli parametry takie jak: siła, prędkość pionowa przyziemienia, przechylenie skrzydeł i kąt natarcia, zmieścić się one muszą w określonych tolerancjach.

Po dwóch dniach zawodów zostało wyróżnionych ośmiu zawodników:
I.     Mateusz Kowalski
II.    Piotr Kuler
III.   Kacper Rogala
IV.   Maciej Peikert
V.    Szymon Wiśniewski
VI.   Kamil Malik
VII.  Mikołaj Sierakowski
VIII. Mateusz Pudlak
Więcej zdjęć z wręczenia nagród dostępnych jest TUTAJ.

Organizatorzy dziękują firmie Drzewiecki Design za przygotowanie wspaniałej scenerii lotniska EPWA, wraz ze specjalnymi oznaczeniami.

W związku z powodzeniem pierwszej edycji, kolejna ma się odbyć najprawdopodobniej w czerwcu 2020 roku. Jak informują organizatorzy "nie na jednym, nie na dwóch, lecz na trzech symulatorach! Będzie się działo!". Uczestnicy pierwszych takich zawodów już zapowiadają swój udział w następnej edycji.

Źródło: JetZone24
comments powered by Disqus