JetStream na na start w SAE Aero Design West 2010

Zespół JetStream

W dniach 5 - 7 marca br. w Los Angeles zespół JetStream z Politechniki Wrocławskiej będzie walczyć o tytuł najlepszej drużyny w zawodach SAE Aero Design West 2010.

SAE Aero Design West to prestiżowe zawody skierowane do studentów kierunków lotniczych z całego świata. Celem projektu jest wykonanie zdalnie sterowanego modelu samolotu, mającego za zadanie podnieść określony ładunek (możliwie największy). Każdy etap działań jest równie ważny, ponieważ zależy od niego całość powodzenia projektu. Finał tego przedsięwzięcia odbędzie się w Los Angeles w marcu 2010r. Na lotnisku Van Nuys, jako team Politechniki Wrocławskiej staniemy ramię w ramię z drużynami z całego świata w walce o tytuł najlepszego zespołu młodych inżynierów konstruktorów lotniczych.

W tej chwili jesteśmy w trakcie przygotowań , nasz entuzjazm i determinacja gwarantują sprostanie postawionemu sobie celowi i zadaniu. Przez najbliższy miesiąc zespół będzie z pełnym zaangażowaniem pracował nad stworzeniem modelu, który spełni wymogi organizatora i zadowoli nasze oczekiwania, a co się z tym wiąże znajdzie uznanie w oczach jurorów.

W 2009 roku zajęliśmy bardzo dobre 17 miejsce, udowodniliśmy, że jesteśmy fachowcami w swoich dziedzinach, że nawet fatum, jakie nad nami zawisło w ubiegłym roku, potrafimy pokonać dzięki przyjaźni, samozaparciu i woli zwycięstwa, gdyż właśnie te cechy naszego zespołu pozwoliły nam poskładać rozbity model w ciągu jednej nocy.

Wierzymy, że tym razem nasz model okaże się jeszcze lepszy, tak doskonały, aby powalczyć o czołowe lokaty. Jesteśmy pewni, że warto zwrócić uwagę na nasze poczynania. Ufamy, że pomocna dłoń naszego sponsora PGNiG pozwoli nam zrealizować marzenia oraz rozsławić imię naszej uczelni i Polski w świecie. Żywimy nadzieję, że za tym koncernem pójdą i inne- bo przecież cóż piękniejszego jest niż dać młodym pasjonatom pozwolenie na start – zapalić światło, które łączy i uwzniośla, dając satysfakcję i radość nie tylko nam, ale wszystkim, którym nasz entuzjazm jest bliski.

Zespół JetStream
www.aerodesign.pwr.wroc.pl
 

Źródło: JetStream
comments powered by Disqus